Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggersclub wil betere handhaving sancties bij cryptoplatformen

Beleggersclub wil betere handhaving sancties bij cryptoplatformen

DEN HAAG (ANP/RTR) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft verschillende Nederlandse ministers en toezichthouders gevraagd om de sancties tegen Rusland te handhaven bij cryptoplatformen. Volgens de beleggersvereniging weigeren cryptohandelaren vooralsnog actief mee te werken aan de westerse sancties, die Rusland zijn opgelegd na de invasie van Oekraïne. Woensdag werd al bekend dat de EU en de G7 onderzoeken of er maatregelen kunnen worden genomen om te voorkomen dat cryptomunten, zoals de bitcoin, worden gebruikt om die sancties te omzeilen.

"Een boycot is zo sterk als zijn zwakste schakel en het heeft er alle schijn van dat dit nu de cryptomarkt is, traditioneel ondoorzichtig en leunend op anonimiteit en fiscale en territoriale neutraliteit", stelt de VEB in een toelichting. "Door het gebrek aan openheid van cryptoplatformen bestaat het gevaar dat beleggers ongewild wetgeving ter bestrijding van witwassen of terrorisme overtreden."

Volgens vicevoorzitter Valdis Dombrovskis van de Europese Commissie is het aantal transacties in cryptovaluta sinds de internationale sancties tegen Rusland duidelijk toegenomen. Nu de tegoeden van de Russische centrale bank en veel bankrekeningen van Russische machthebbers en oligarchen in de EU en elders zijn bevroren, kunnen ze hun toevlucht zoeken in andere betaalmiddelen als cryptovaluta. Die kunnen onder meer via uitwisselingsplatforms als Binance of Coinbase worden verhandeld.

Binance, de grootste cryptobeurs, heeft laten weten dat het geen geld accepteert dat afkomstig is van gesanctioneerde Russische banken. Binance en Coinbase gaan niet alle Russen weren, zoals de Oekraïners willen. Ze blokkeren alleen rekeningen van Russen die op de sanctielijst staan. Andere cryptobeurzen nemen soortgelijke maatregelen. De Europese Centrale Bank (ECB) werkt nog aan een juridisch kader voor de cryptomarkt. Er is nu geen centraal toezicht op de handel.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

5 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

6 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

8 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

9 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

9 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

10 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

10 uur geleden