Beleggersclub stelt ABN AMRO aansprakelijk voor geleden schade
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is aansprakelijk voor de geleden schade door beleggers als gevolg van de witwaskwesties bij de bank. Beleggersvereniging VEB verwijt de bank tekort te zijn geschoten in de informatievoorziening. De bank zou eerder hebben geweten van mogelijke criminele activiteiten van klanten, maar trad hier onvoldoende tegen op.
De VEB benadrukt dat beursgenoteerde ondernemingen relevante informatie snel en toegankelijk beschikbaar moeten maken voor beleggers. ABN AMRO vermeldde het feit dat het Openbaar Ministerie de bank nu ook beschuldigt van schuldwitwassen pas in het laatste deel van het eigen jaarverslag. Volgens de VEB had de bank deze nieuwe verdenking bekend moeten maken op een eerder tijdstip, namelijk het moment dat het OM de bank informeerde over de aanvullende, ernstigere verdenking.
Toen het nieuws over de beschuldigingen op straat kwamen te liggen, was de onrust onder beleggers volgens de VEB aanzienlijk. De koers van het aandeel zakte significant. De VEB noemt de koersdaling logisch, gezien de eerdere schikking van honderden miljoenen die ING trof vanwege nalatigheid rond witwassen.
Later werd bekend dat ABN AMRO vanwege de tekortkomingen een boete van bijna een half miljard euro moet betalen. Er wordt ook nog onderzoek gedaan naar betrokken bestuurders en oud-bestuurders van de bank. De VEB wil dat de bank ook nog komt met een schadevergoeding voor gedupeerde beleggers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse medicijnfabrikant Pfizer zag zijn omzet en winst vorig jaar dalen. De afname is het gevolg van een dalende verkoop van coronavaccins en -medicatie.
28 minuten geledenPURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft in het vierde kwartaal een hogere omzet behaald, geholpen door een goede internationale vraag en prijsverhogingen. Ook de winst van het bedrijf achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's-chips en Quaker-cruesli ging omhoog. PepsiCo kondigde verder aan voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te gaan kopen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet onderzoek naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind vanwege mogelijk oneerlijke concurrentie door subsidies. Het bedrijf levert windturbines aan landen in de EU. De Commissie heeft vermoedens dat "Goldwind mogelijk buitenlandse subsidies heeft ontvangen die de interne markt van de EU kunnen verstoren".
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.
4 uur geleden