Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers zetten eigenaar Mall of the Netherlands hoger op beurs

Beleggers zetten eigenaar Mall of the Netherlands hoger op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield hoorde donderdag bij de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten de eigenaar van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam beduidend hoger na een goed kwartaalbericht. Het was sowieso een drukke cijferdag op de beurzen. Shell wist beleggers ook gerust te stellen bij het openen van de boeken. Buiten Nederland verwerkte de markt de resultaten van grote bedrijven als AB InBev en Volkswagen.

Unibail won bijna 3 procent. Shoppers hebben in het tweede kwartaal meer uitgegeven in winkelcentra van het concern dan voor de coronapandemie. De onderneming haalde dankzij die opleving weer meer huur binnen en verhoogde zijn winstverwachtingen.

Shell deed het met een plus van bijna 1 procent ook goed. Het olie- en gasconcern boekte opnieuw een miljardenwinst door de hoge prijzen voor energie en brandstof vanwege de oorlog in Oekraïne. Ook gaat Shell voor 6 miljard dollar aan aandelen inkopen.

ASML

De grootste winnaars in de lijst met hoofdfondsen waren evenwel de chipbedrijven ASML en ASMI. Zij kregen er tot bijna 5 procent bij. Woensdag was de chipsector ook al in trek bij beleggers.

ArcelorMittal kwam eveneens met resultaten. De grootste staalfabrikant ter wereld profiteerde van de hogere staalprijzen en werd een kleine 2 procent hoger gezet. In de MidKap wist sectorgenoot AMG de aandacht op zich gericht door na een update bijna 8 procent aan beurswaarde te winnen.

Volkswagen

Elders in Europa vielen de resultaten van Volkswagen (plus 3,7 procent) in de smaak. AB InBev, de grootste bierbrouwer ter wereld, stelde evenwel teleur en verloor meer dan 4 procent procent. In het kielzog ging Heineken in Amsterdam bijna 1 procent omlaag.

Het algehele sentiment op de beurzen was uiteindelijk positief. De AEX-index op Beursplein 5 won 1,2 procent tot 722,38 punten. De MidKap steeg 0,9 procent naar 936,58 punten en de beurzen in Frankfurt en Parijs kregen er tot 1,3 procent bij. Alleen de graadmeter in Londen sloot een fractie lager.

Renteverhoging

Beleggers verwerkten ook de rentestap van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verhoogde de rente woensdag weer flink. Donderdagmiddag werd vervolgens bekend dat de Amerikaanse economie in het tweede kwartaal licht is gekrompen ten opzichte van de voorgaande drie maanden. Daarmee zijn de Verenigde Staten officieus in een recessie beland.

De euro was 1,0158 dollar waard, tegen 1,0125 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 98,09 dollar. Brentolie klom 1 procent in prijs tot 107,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

6 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

7 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

9 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

10 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

12 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

12 uur geleden