Beleggers Wall Street wachten op verklaring Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wachten dinsdag op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell zal afleggen voor het Congres. Powell moet daarin het beleid van de Federal Reserve verdedigen. De hardnekkige inflatie in de Verenigde Staten heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen.
In aanloop naar Powells woorden lieten de beursgraadmeters in New York een gemengd beeld zien. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 39.227 punten. De bredere S&P 500-index steeg 0,2 procent naar 5584 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 18.467 punten. De S&P 500-index en de Nasdaq sloten maandag al op nieuwe recordniveaus, mede dankzij sterke koerswinsten van de chipbedrijven.
Beleggers hopen dat de Fed in september de leenkosten gaat verlagen en letten dan ook vooral op aanwijzingen over de toekomstige renteplannen van de centrale bank. Donderdag komen ook nog nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers naar buiten. Dan wordt duidelijk of de Fed de strijd tegen de inflatie moet voortzetten of dat de centrale bank de teugels wat kan laten vieren door de rente te verlagen.
Opmars chip- en techbedrijven
De S&P 500-index bereikte dit jaar al 35 keer een slotrecord. Dat komt vooral door de sterke opmars van chip- en techbedrijven die actief zijn op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Chipbedrijf Intel (min 0,5 procent) zakte dinsdag iets, maar kende een dag eerder een koerswinst van ruim 6 procent. AI-chipbedrijf en beurslieveling Nvidia won daarnaast bijna 4 procent.
Tempus AI steeg verder dik 7 procent. Analisten van zakenbank JPMorgan gaven het bedrijf dat AI gebruikt voor de ontwikkeling van geneesmiddelen, een koopadvies. Tempus AI ging in juni naar de Amerikaanse beurs.
Later in de week gaat het cijferseizoen op Wall Street van start. Zo komen snack- en frisdrankfabrikant PepsiCo en luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines donderdag met resultaten. Op vrijdag volgen de kwartaalcijfers van de grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen. De schade zou meevallen en de oliepijpleiding is niet uitgeschakeld door de aanval.
4 uur geleden