Beleggers Wall Street wachten op verklaring Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wachten dinsdag op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell zal afleggen voor het Congres. Powell moet daarin het beleid van de Federal Reserve verdedigen. De hardnekkige inflatie in de Verenigde Staten heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen.
In aanloop naar Powells woorden lieten de beursgraadmeters in New York een gemengd beeld zien. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 39.227 punten. De bredere S&P 500-index steeg 0,2 procent naar 5584 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 18.467 punten. De S&P 500-index en de Nasdaq sloten maandag al op nieuwe recordniveaus, mede dankzij sterke koerswinsten van de chipbedrijven.
Beleggers hopen dat de Fed in september de leenkosten gaat verlagen en letten dan ook vooral op aanwijzingen over de toekomstige renteplannen van de centrale bank. Donderdag komen ook nog nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers naar buiten. Dan wordt duidelijk of de Fed de strijd tegen de inflatie moet voortzetten of dat de centrale bank de teugels wat kan laten vieren door de rente te verlagen.
Opmars chip- en techbedrijven
De S&P 500-index bereikte dit jaar al 35 keer een slotrecord. Dat komt vooral door de sterke opmars van chip- en techbedrijven die actief zijn op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Chipbedrijf Intel (min 0,5 procent) zakte dinsdag iets, maar kende een dag eerder een koerswinst van ruim 6 procent. AI-chipbedrijf en beurslieveling Nvidia won daarnaast bijna 4 procent.
Tempus AI steeg verder dik 7 procent. Analisten van zakenbank JPMorgan gaven het bedrijf dat AI gebruikt voor de ontwikkeling van geneesmiddelen, een koopadvies. Tempus AI ging in juni naar de Amerikaanse beurs.
Later in de week gaat het cijferseizoen op Wall Street van start. Zo komen snack- en frisdrankfabrikant PepsiCo en luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines donderdag met resultaten. Op vrijdag volgen de kwartaalcijfers van de grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo.
Meer uit Financieel
TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.
3 uur geleden