Beleggers Wall Street wachten op verklaring Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wachten dinsdag op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell zal afleggen voor het Congres. Powell moet daarin het beleid van de Federal Reserve verdedigen. De hardnekkige inflatie in de Verenigde Staten heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen.
In aanloop naar Powells woorden lieten de beursgraadmeters in New York een gemengd beeld zien. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 39.227 punten. De bredere S&P 500-index steeg 0,2 procent naar 5584 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 18.467 punten. De S&P 500-index en de Nasdaq sloten maandag al op nieuwe recordniveaus, mede dankzij sterke koerswinsten van de chipbedrijven.
Beleggers hopen dat de Fed in september de leenkosten gaat verlagen en letten dan ook vooral op aanwijzingen over de toekomstige renteplannen van de centrale bank. Donderdag komen ook nog nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers naar buiten. Dan wordt duidelijk of de Fed de strijd tegen de inflatie moet voortzetten of dat de centrale bank de teugels wat kan laten vieren door de rente te verlagen.
Opmars chip- en techbedrijven
De S&P 500-index bereikte dit jaar al 35 keer een slotrecord. Dat komt vooral door de sterke opmars van chip- en techbedrijven die actief zijn op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Chipbedrijf Intel (min 0,5 procent) zakte dinsdag iets, maar kende een dag eerder een koerswinst van ruim 6 procent. AI-chipbedrijf en beurslieveling Nvidia won daarnaast bijna 4 procent.
Tempus AI steeg verder dik 7 procent. Analisten van zakenbank JPMorgan gaven het bedrijf dat AI gebruikt voor de ontwikkeling van geneesmiddelen, een koopadvies. Tempus AI ging in juni naar de Amerikaanse beurs.
Later in de week gaat het cijferseizoen op Wall Street van start. Zo komen snack- en frisdrankfabrikant PepsiCo en luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines donderdag met resultaten. Op vrijdag volgen de kwartaalcijfers van de grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
15 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
1 dag geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
1 dag geleden