Beleggers Wall Street verwerken steunplan Biden en banencijfer
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street lijken de nieuwe investeringsplannen van de Amerikaanse president Joe Biden goed te ontvangen. De belangrijkste graadmeters in New York stonden in de eerste handelsminuten op winst. Daarnaast ging de aandacht uit naar het banenrapport van loonstrookverwerker ADP. Dat rapport loopt vooruit op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid op vrijdag.
Het investeringspakket voor infrastructuur van Biden heeft een omvang van 2250 miljard dollar en wordt over een periode van acht jaar uitgesmeerd. Het geld gaat onder andere naar bruggen, wegen, spoorlijnen, havens en vliegvelden. Biden wil deze en andere plannen financieren door de belastingen voor bedrijven de komende vijftien jaar te verhogen van 21 naar 28 procent en ook meer belastingen te heffen op buitenlandse winsten van Amerikaanse multinationals.
Uit de cijfers van ADP blijkt dat het aantal banen in de VS snel toeneemt. De groei in maart, toen er 517.000 banen bijkwamen was de sterkste in maanden. De cijfers tonen aan dat de Amerikaanse arbeidsmarkt aan het herstellen is van de coronapandemie, geholpen door de vaccinaties tegen het virus en de steunmaatregelen van de Amerikaanse overheid tegen de crisis.
Dow-Jones
De leidende Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,2 procent hoger op 33,134 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 3,974 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,9 procent tot 13,158 punten.
Bij de bedrijven gaat de aandacht onder meer uit naar farmaceuten Pfizer en BioNTech. Hun coronavaccin bleek 100 procent effectief in een proef onder jongeren tussen de 12 en 15 jaar. Pfizer verwacht snel goedkeuring te krijgen voor het gebruik van het middel voor die leeftijdsgroep. Het aandeel BioNTech won 4,4 procent en Pfizer steeg 0,1 procent.
Walgreens
Verder won drogisterijketen Walgreens 4,2 procent aan beurswaarde na meevallende cijfers. Wel merkte het bedrijf dat de verkopen van middelen tegen griep en verkoudheid daalden, wat het resultaat drukte.
Het aandeel Apple (plus 1,8) bewoog op een adviesverhoging. Daarbij spraken analisten de verwachting uit dat de vraag naar iPhones vooral op de lange termijn stabiel zal zijn. Tesla won 2,5 procent. De vrachtwagen van Tesla zal dit jaar nog maar mondjesmaat geproduceerd worden. De maker van elektrische voertuigen zegt te weinig batterijen te kunnen produceren om de Tesla Semi, zoals de vrachtwagen heet, op grote schaal te produceren.
De euro was 1,1728 dollar waard, tegenover 1,1724 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 60,11 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 63,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De reeks concerten van Harry Styles in mei van dit jaar heeft effect gehad op de Nederlandse inflatie. Dat stellen Daniëlle Hooijenga en Ide Kearney, economen bij De Nederlandsche Bank (DNB), in het economentijdschrift ESB. Doordat het de enige concerten op Europese bodem waren van de artiest, moesten veel fans uit het buitenland komen. Dat leidde naast een grote vraag naar concertkaartjes ook tot meer uitgaven voor overnachtingen.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De deal die de Verenigde Staten met Rusland hebben gesloten over de levering van Russische diesel kan de weg vrijmaken voor verdere economische samenwerking tussen de twee landen. Dat zei Kirill Dmitriev, gezant van het Kremlin, woensdag.
36 minuten geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ontvangt een lening van 150 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Fugro kan met het geld onbemande oppervlaktevaartuigen, die de zeebodem in kaart brengen, financieren.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt er hard aan om niet de bottleneck te worden in de wereldwijde chipketen. Dat heeft financieel topman Roger Dassen gezegd in een toelichting op de kwartaalcijfers van het Veldhovense bedrijf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas met een jaar uitstellen. Dat doet het dagelijkse bestuur van de EU, omdat Europa "een uitdagende winter met hoge energieprijzen" tegemoet zou kunnen gaan.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het wereldwijde aanbod van diesel en andere brandstoffen zal naar verwachting tot ver in 2027 krap blijven, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Vooral het aanbod van diesel, een belangrijke brandstof voor de transportsector en de landbouw, staat volgens het agentschap "onder extreme druk" door verstoringen in de aanvoer door de conflicten in het Midden-Oosten en de schade aan Russische raffinaderijen na Oekraïense aanvallen.
2 uur geleden