Beleggers wachten op Fed-besluit en verwerken cijfers Shell en ING
AMSTERDAM (ANP) - Op de financiële markten gaat de aandacht komende dagen vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. Daarbij hebben beleggers wederom een drukke beursweek voor de boeg met de bedrijfsresultaten van onder meer Shell, ING en Apple. De oorlog tussen Israël en Hamas blijft ook invloed hebben op de beurzen.
De Federal Reserve neemt woensdag een nieuw besluit over de rente in de Verenigde Staten. Beleggers hopen dat de centrale bank opnieuw een rentepauze houdt. In juni en september werden ook al pauzes ingelast, en de Europese Centrale Bank (ECB) besloot afgelopen week eveneens de rente ongemoeid te laten. Dat laatste was een opluchting voor beleggers die vrezen voor dalende beurskoersen als de rente verder zou stijgen.
Shell was eerder al met een voorlopige kwartaalupdate gekomen. Daaruit kwam volgens ING-analist Quirijn Mulder naar voren dat het olie- en gasconcern niet bepaald een exceptioneel derde kwartaal achter de rug heeft. Shell zag de winst eerder dit jaar al sterk dalen, onder meer door gedaalde olie- en gasprijzen.
Apple
Bij ING is daarnaast de vraag hoeveel de bank opzijzet voor mogelijke kredietverliezen. De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwde onlangs dat het risico op bijvoorbeeld wanbetalingen toeneemt door de snel gestegen rente.
Apple wordt ook interessant. Daar is het de vraag of de iPhonemaker na drie kwartalen van omzetdaling de weg omhoog heeft teruggevonden. Apple heeft er last van dat mensen vanwege de hoge inflatie minder geld willen uitgeven. Maar in september werd wel weer een nieuwe iPhone gepresenteerd, wat de verkopen mogelijk heeft aangejaagd.
Booking.com
Ook is het de beurt aan Booking Holdings om inzage in de boeken te geven. Het moederbedrijf van hotelsite Booking.com ligt de laatste tijd extra onder een vergrootglas vanwege berichten over problemen met een uitbetalingssysteem waar hoteleigenaren de dupe van zouden zijn. Daarnaast waren er veel klachten over phishingberichten door oplichters via de officiële mail- en berichtensystemen van Booking.com.
Het heviger worden van de oorlog tussen Israël en Hamas drukte voor het weekend al op het sentiment op de aandelenbeurzen. Zo gingen de graadmeters op Wall Street vrijdag overwegend lager de handel uit, nadat bekend was geworden dat de Israëlische landmacht zijn operaties op de grond in de Gazastrook uitbreidt. De toenemende onzekerheid bij beleggers was ook te merken aan het oplopen van de goudprijs. Die ging voorbij de symbolische grens van 2000 dollar per troy ounce.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) roept het Amerikaanse platform Polymarket op direct de "illegale activiteiten" te staken. Als dit niet gebeurt, krijgt het bedrijf achter de website een dwangsom van 420.000 euro per week opgelegd. Op Polymarket kunnen gebruikers wedden op onder meer wie naar huis gaat met de Oscar voor beste film, het aantal X-posts van Elon Musk in een week, wie de gemeenteraadsverkiezingen van Amsterdam wint en of Jezus Christus terugkeert voor 2027.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.
4 uur geleden