Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers wachten op Fed-besluit en verwerken cijfers Shell en ING

Beleggers wachten op Fed-besluit en verwerken cijfers Shell en ING

AMSTERDAM (ANP) - Op de financiële markten gaat de aandacht komende dagen vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. Daarbij hebben beleggers wederom een drukke beursweek voor de boeg met de bedrijfsresultaten van onder meer Shell, ING en Apple. De oorlog tussen Israël en Hamas blijft ook invloed hebben op de beurzen.

De Federal Reserve neemt woensdag een nieuw besluit over de rente in de Verenigde Staten. Beleggers hopen dat de centrale bank opnieuw een rentepauze houdt. In juni en september werden ook al pauzes ingelast, en de Europese Centrale Bank (ECB) besloot afgelopen week eveneens de rente ongemoeid te laten. Dat laatste was een opluchting voor beleggers die vrezen voor dalende beurskoersen als de rente verder zou stijgen.

Shell was eerder al met een voorlopige kwartaalupdate gekomen. Daaruit kwam volgens ING-analist Quirijn Mulder naar voren dat het olie- en gasconcern niet bepaald een exceptioneel derde kwartaal achter de rug heeft. Shell zag de winst eerder dit jaar al sterk dalen, onder meer door gedaalde olie- en gasprijzen.

Apple

Bij ING is daarnaast de vraag hoeveel de bank opzijzet voor mogelijke kredietverliezen. De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwde onlangs dat het risico op bijvoorbeeld wanbetalingen toeneemt door de snel gestegen rente.

Apple wordt ook interessant. Daar is het de vraag of de iPhonemaker na drie kwartalen van omzetdaling de weg omhoog heeft teruggevonden. Apple heeft er last van dat mensen vanwege de hoge inflatie minder geld willen uitgeven. Maar in september werd wel weer een nieuwe iPhone gepresenteerd, wat de verkopen mogelijk heeft aangejaagd.

Booking.com

Ook is het de beurt aan Booking Holdings om inzage in de boeken te geven. Het moederbedrijf van hotelsite Booking.com ligt de laatste tijd extra onder een vergrootglas vanwege berichten over problemen met een uitbetalingssysteem waar hoteleigenaren de dupe van zouden zijn. Daarnaast waren er veel klachten over phishingberichten door oplichters via de officiële mail- en berichtensystemen van Booking.com.

Het heviger worden van de oorlog tussen Israël en Hamas drukte voor het weekend al op het sentiment op de aandelenbeurzen. Zo gingen de graadmeters op Wall Street vrijdag overwegend lager de handel uit, nadat bekend was geworden dat de Israëlische landmacht zijn operaties op de grond in de Gazastrook uitbreidt. De toenemende onzekerheid bij beleggers was ook te merken aan het oplopen van de goudprijs. Die ging voorbij de symbolische grens van 2000 dollar per troy ounce.

Meer uit Financieel

ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

1 uur geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

4 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

4 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

5 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

7 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

9 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

9 uur geleden