Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers volgen situatie Midden-Oosten, olieprijs stijgt door

Beleggers volgen situatie Midden-Oosten, olieprijs stijgt door

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken woensdag vlak tot iets hoger te beginnen. Beleggers blijven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen na de Iraanse raketaanvallen op Israël dinsdag. De olieprijzen gaan verder omhoog door zorgen over escalatie van het conflict en verstoringen van de olieleveringen uit de regio.

De prijs van een vat Amerikaanse olie stond woensdagochtend 1,7 procent hoger op 71,02 dollar en Brentolie werd 1,6 procent duurder op 74,71 dollar per vat. Een dag eerder maakten de olieprijzen al een duidelijke sprong, omdat een conflict waar het olierijke Iran bij betrokken is de toevoer van de grondstof naar de wereldmarkt kan raken.

Door die stijging van de olieprijzen werden oliebedrijven als Shell, BP en TotalEnergies een dag eerder op winst gezet. Luchtvaartmaatschappijen moesten het juist ontgelden. Zij worden opgezadeld met hogere brandstofkosten. Ook mijden maatschappijen als KLM en Lufthansa nu het luchtruim van Irak, Jordanië en Iran omdat er te veel risico's zijn.

Werkgelegenheid VS

Op de beurs in Hongkong keerden beleggers terug na een vrije dag en won de Hang Seng 4,9 procent, nog steeds gesteund door de omvangrijke stimuleringsmaatregelen voor de Chinese economie van de overheid. Op het vasteland van China zijn de beurzen nog dicht voor een nationale vakantieweek. In Tokio daalde de Nikkei 2,5 procent.

Later op de dag komt loonstrookverwerker ADP nog met cijfers over de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven. Vrijdag staat dan het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid op de rol. Het Europese statistiekbureau Eurostat maakt daarnaast cijfers bekend over de werkloosheid in de eurozone.

Eurokoers

De AEX-index in Amsterdam sloot dinsdag vrijwel vlak op 910,13 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent. Londen won juist 0,5 procent. Op Wall Street waren minnen te zien, met een verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq van 1,5 procent.

De euro noteerde woensdagochtend op 1,1063 dollar, net als bij het slot van de Europese beurzen een dag eerder.

Meer uit Financieel

Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

27 minuten geleden
AEX-index verder omlaag door inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.

58 minuten geleden
Alleenstaande AOW'ers krijgen 20 procent meer vakantiegeld

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.

1 uur geleden
Ondernemersclub roept Eerste Kamer op box 3-wet te verwerpen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."

1 uur geleden
Bouwconcerns renoveren Drechttunnel voor 233 miljoen euro

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.

2 uur geleden
Ryanair waarschuwt voor hogere kosten door stijgende olieprijzen

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.

2 uur geleden
India en Zweden sluiten strategisch partnerschap

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.

11 uur geleden