Beleggers volgen situatie Midden-Oosten, olieprijs stijgt door
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken woensdag vlak tot iets hoger te beginnen. Beleggers blijven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen na de Iraanse raketaanvallen op Israël dinsdag. De olieprijzen gaan verder omhoog door zorgen over escalatie van het conflict en verstoringen van de olieleveringen uit de regio.
De prijs van een vat Amerikaanse olie stond woensdagochtend 1,7 procent hoger op 71,02 dollar en Brentolie werd 1,6 procent duurder op 74,71 dollar per vat. Een dag eerder maakten de olieprijzen al een duidelijke sprong, omdat een conflict waar het olierijke Iran bij betrokken is de toevoer van de grondstof naar de wereldmarkt kan raken.
Door die stijging van de olieprijzen werden oliebedrijven als Shell, BP en TotalEnergies een dag eerder op winst gezet. Luchtvaartmaatschappijen moesten het juist ontgelden. Zij worden opgezadeld met hogere brandstofkosten. Ook mijden maatschappijen als KLM en Lufthansa nu het luchtruim van Irak, Jordanië en Iran omdat er te veel risico's zijn.
Werkgelegenheid VS
Op de beurs in Hongkong keerden beleggers terug na een vrije dag en won de Hang Seng 4,9 procent, nog steeds gesteund door de omvangrijke stimuleringsmaatregelen voor de Chinese economie van de overheid. Op het vasteland van China zijn de beurzen nog dicht voor een nationale vakantieweek. In Tokio daalde de Nikkei 2,5 procent.
Later op de dag komt loonstrookverwerker ADP nog met cijfers over de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven. Vrijdag staat dan het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid op de rol. Het Europese statistiekbureau Eurostat maakt daarnaast cijfers bekend over de werkloosheid in de eurozone.
Eurokoers
De AEX-index in Amsterdam sloot dinsdag vrijwel vlak op 910,13 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent. Londen won juist 0,5 procent. Op Wall Street waren minnen te zien, met een verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq van 1,5 procent.
De euro noteerde woensdagochtend op 1,1063 dollar, net als bij het slot van de Europese beurzen een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
20 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
2 uur geleden