Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers volgen situatie Midden-Oosten, olieprijs stijgt door

Beleggers volgen situatie Midden-Oosten, olieprijs stijgt door

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken woensdag vlak tot iets hoger te beginnen. Beleggers blijven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen na de Iraanse raketaanvallen op Israël dinsdag. De olieprijzen gaan verder omhoog door zorgen over escalatie van het conflict en verstoringen van de olieleveringen uit de regio.

De prijs van een vat Amerikaanse olie stond woensdagochtend 1,7 procent hoger op 71,02 dollar en Brentolie werd 1,6 procent duurder op 74,71 dollar per vat. Een dag eerder maakten de olieprijzen al een duidelijke sprong, omdat een conflict waar het olierijke Iran bij betrokken is de toevoer van de grondstof naar de wereldmarkt kan raken.

Door die stijging van de olieprijzen werden oliebedrijven als Shell, BP en TotalEnergies een dag eerder op winst gezet. Luchtvaartmaatschappijen moesten het juist ontgelden. Zij worden opgezadeld met hogere brandstofkosten. Ook mijden maatschappijen als KLM en Lufthansa nu het luchtruim van Irak, Jordanië en Iran omdat er te veel risico's zijn.

Werkgelegenheid VS

Op de beurs in Hongkong keerden beleggers terug na een vrije dag en won de Hang Seng 4,9 procent, nog steeds gesteund door de omvangrijke stimuleringsmaatregelen voor de Chinese economie van de overheid. Op het vasteland van China zijn de beurzen nog dicht voor een nationale vakantieweek. In Tokio daalde de Nikkei 2,5 procent.

Later op de dag komt loonstrookverwerker ADP nog met cijfers over de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven. Vrijdag staat dan het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid op de rol. Het Europese statistiekbureau Eurostat maakt daarnaast cijfers bekend over de werkloosheid in de eurozone.

Eurokoers

De AEX-index in Amsterdam sloot dinsdag vrijwel vlak op 910,13 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent. Londen won juist 0,5 procent. Op Wall Street waren minnen te zien, met een verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq van 1,5 procent.

De euro noteerde woensdagochtend op 1,1063 dollar, net als bij het slot van de Europese beurzen een dag eerder.

Meer uit Financieel

Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

1 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

11 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

12 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

13 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

15 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

15 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

16 uur geleden