Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers verwerken kwartaalcijfers en letten op Turkije

Beleggers verwerken kwartaalcijfers en letten op Turkije

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers krijgen aankomende beursweek opnieuw kwartaalresultaten van enkele grote bedrijven te verwerken. In Nederland is het de beurt aan verzekeraar Aegon terwijl in de Verenigde Staten supermarktconcern Walmart de boeken opent. Daarnaast zal er veel aandacht uitgaan naar signalen dat de Amerikaanse economie wel of niet in een recessie belandt. Ook de verkiezingen in Turkije kunnen financiële markten in beweging zetten.

Op de handelsvloeren wordt er steeds meer rekening mee gehouden dat de Federal Reserve de rentes in de VS niet verder meer zal verhogen om de inflatie in te dammen. Jerome Powell, voorzitter van de Amerikaanse koepel van centrale banken, hintte daar na de laatste rentevergadering op. Daarbij zei hij ook dat de hogere leenkosten impact hebben op bedrijven, maar waarschijnlijk nog geen economische krimp veroorzaken.

Verkoopcijfers van Amerikaanse winkeliers en nieuwe informatie over de productie van de industrie kunnen daar meer inzicht in geven. Daarnaast zullen beleggers oog hebben voor de wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten, die vorige week een stijging lieten zien.

Omgevallen banken

Op de achtergrond speelt de nog altijd aanwezige nervositeit rond kleinere Amerikaanse banken, waarvan er dit jaar drie zijn omgevallen. Daarnaast ruziën Democraten en Republikeinen over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Als dat niet wordt verhoogd, kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren wat zowel in het binnenland als wereldwijd tot grote financiële onrust kan leiden.

In Nederland maakt naast Aegon ook beursuitbater Euronext de resultaten van het eerste kwartaal bekend. Daarnaast komen distributeur en groothandelsbedrijf B&S, laadpalenfabrikant Alfen en pakketkluizenbedrijf Inpost met cijfers. Uit Duitsland komen ook de kwartaalresultaten van Commerzbank.

Verkiezingen Turkije

Volgers van de zogeheten 'opkomende markten' kijken waarschijnlijk met extra aandacht naar de uitslag van de Turkse verkiezingen van zondag. De waarde van de Turkse lira is de afgelopen jaren tot een recorddiepte gedaald, terwijl de inflatie in het land erg hoog is. Dat komt voor een groot deel door de onorthodoxe ideeën rond rentes en prijsstijgingen die de huidige leider van het land, Recep Tayyip Erdogan, aanhangt. Zijn grote uitdager, Kemal Kilicdaroglu, heeft kiezers beloofd de centrale bank weer gangbaar monetair beleid te laten uitvoeren om de nationale munt en prijzen te stabiliseren.

Meer uit Financieel

Nederlanders boeken veel minder vakanties naar Verenigde Staten

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben vorige maand veel minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR na een studie met marktonderzoeker NielsenIQ. Volgens de boekingsmonitor is het aantal boekingen naar de VS in maart met 30 procent gedaald vergeleken met maart 2024.

26 minuten geleden
Duitse regering verwacht stagnatie economie dit jaar

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering denkt niet dat de economie van het land dit jaar zal groeien door de onzekerheid over het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens een nieuwe raming van het ministerie van Economische Zaken wordt voor dit jaar nu op stagnatie gerekend. In januari was er nog een verwachting voor een plusje van 0,3 procent.

43 minuten geleden
PepsiCo rekent op hogere kosten door importheffingen Trump

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - Pepsi-maker PepsiCo verwacht dat de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump de kosten in de toelevering gaan opdrijven. De frisdrank- en snackproducent, die ook achter merken als 7Up en Lay's zit, denkt ook last te blijven hebben van voorzichtige consumentenbestedingen.

1 uur geleden
Woonbond wil snel duidelijkheid van minister over huurbevriezing

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond vindt dat woonminister Mona Keijzer zo snel mogelijk meer duidelijkheid moet geven over de huurbevriezing dit en volgend jaar voor sociale huurders. Dat is een van de maatregelen in de voorjaarsnota van vorige week. De belangenvereniging voor huurders wordt naar eigen zeggen "overspoeld" door vragen van sociale huurders.

1 uur geleden
Frankrijk wil meer bescherming staalsector tegen Chinese import

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk wil dat er meer bescherming komt voor de Europese staalsector tegen het dumpen van goedkoop staal op de Europese markt door Chinese staalbedrijven. Dat heeft een woordvoerder van de Franse regering donderdag gezegd in een reactie op het nieuws dat staalconcern ArcelorMittal ongeveer zeshonderd banen schrapt bij Franse vestigingen.

2 uur geleden
Motorfabrikant KTM legt productie stil door gebrek aan onderdelen

MATTIGHOFEN (ANP/BLOOMBERG) - De noodlijdende Oostenrijkse motorfabrikant KTM moet de productie drie maanden stilleggen vanwege een tekort aan onderdelen. Dit is ontstaan door een eerdere stop van 90 dagen in de productie, die nodig was om het bedrijf te reorganiseren.

2 uur geleden
Trump dreigt met hogere importheffingen bij uitblijven deals

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alsnog hogere importheffingen op te leggen aan landen waarmee de Verenigde Staten geen deal kunnen sluiten. Twee weken geleden had hij deze zogenoemde wederkerige heffingen voor negentig dagen verlaagd naar 10 procent om ruimte te bieden aan onderhandelingen. Dat zijn tarieven voor landen die zelf ook heffingen hebben op Amerikaanse goederen.

2 uur geleden