Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers verwerken kwartaalcijfers en letten op Turkije

Beleggers verwerken kwartaalcijfers en letten op Turkije

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers krijgen aankomende beursweek opnieuw kwartaalresultaten van enkele grote bedrijven te verwerken. In Nederland is het de beurt aan verzekeraar Aegon terwijl in de Verenigde Staten supermarktconcern Walmart de boeken opent. Daarnaast zal er veel aandacht uitgaan naar signalen dat de Amerikaanse economie wel of niet in een recessie belandt. Ook de verkiezingen in Turkije kunnen financiële markten in beweging zetten.

Op de handelsvloeren wordt er steeds meer rekening mee gehouden dat de Federal Reserve de rentes in de VS niet verder meer zal verhogen om de inflatie in te dammen. Jerome Powell, voorzitter van de Amerikaanse koepel van centrale banken, hintte daar na de laatste rentevergadering op. Daarbij zei hij ook dat de hogere leenkosten impact hebben op bedrijven, maar waarschijnlijk nog geen economische krimp veroorzaken.

Verkoopcijfers van Amerikaanse winkeliers en nieuwe informatie over de productie van de industrie kunnen daar meer inzicht in geven. Daarnaast zullen beleggers oog hebben voor de wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten, die vorige week een stijging lieten zien.

Omgevallen banken

Op de achtergrond speelt de nog altijd aanwezige nervositeit rond kleinere Amerikaanse banken, waarvan er dit jaar drie zijn omgevallen. Daarnaast ruziën Democraten en Republikeinen over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Als dat niet wordt verhoogd, kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren wat zowel in het binnenland als wereldwijd tot grote financiële onrust kan leiden.

In Nederland maakt naast Aegon ook beursuitbater Euronext de resultaten van het eerste kwartaal bekend. Daarnaast komen distributeur en groothandelsbedrijf B&S, laadpalenfabrikant Alfen en pakketkluizenbedrijf Inpost met cijfers. Uit Duitsland komen ook de kwartaalresultaten van Commerzbank.

Verkiezingen Turkije

Volgers van de zogeheten 'opkomende markten' kijken waarschijnlijk met extra aandacht naar de uitslag van de Turkse verkiezingen van zondag. De waarde van de Turkse lira is de afgelopen jaren tot een recorddiepte gedaald, terwijl de inflatie in het land erg hoog is. Dat komt voor een groot deel door de onorthodoxe ideeën rond rentes en prijsstijgingen die de huidige leider van het land, Recep Tayyip Erdogan, aanhangt. Zijn grote uitdager, Kemal Kilicdaroglu, heeft kiezers beloofd de centrale bank weer gangbaar monetair beleid te laten uitvoeren om de nationale munt en prijzen te stabiliseren.

Meer uit Financieel

Wall Street en goud flink omhoog, dollar en bitcoin minder waard

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.

10 uur geleden
Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

13 uur geleden
Verkoop vuurwerk naar recordbedrag van 129 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.

15 uur geleden
Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

16 uur geleden
Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

17 uur geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

17 uur geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

18 uur geleden