Beleggers schikken met NIBC over berichtgeving overname zakenbank
AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) schikt met NIBC over de berichtgeving rond de overname van die Haagse zakenbank. Volgens de beleggersorganisatie had NIBC vorig jaar eerder moeten melden dat de Amerikaanse investeerder Blackstone mogelijk een bod op de bank wilde uitbrengen. Omdat NIBC die melding niet deed zouden beleggers schade hebben geleden. Want als beleggers op de hoogte waren geweest van de informatie, dan hadden zij hun aandelen waarschijnlijk niet of tegen een hogere prijs verkocht.
De VEB vond dat NIBC het voornemen van Blackstone vóór 14 februari 2020 voorbeurs publiek had moeten maken. NIBC betwist dit standpunt. Toch zijn de partijen een zogeheten minnelijke regeling overeengekomen. Daardoor ontvangen beleggers die lid zijn van de VEB en die in de dagen voor 14 februari vorig jaar nog aandelen hadden verkocht, een compensatie afhankelijk van het bedrag waarvoor ze hun stukken precies van de hand deden. Het maximaal door NIBC te betalen bedrag aan deelnemers aan de regeling is 115.000 euro.
NIBC verdween eerder dit jaar van de Amsterdamse beurs, nadat de overname door Blackstone was afgerond. Dat alles na het nieuws van februari vorig jaar nog zo lang duurde komt door strubbelingen in het overnameproces. Blackstone bereikte eerst een akkoord om NIBC over te nemen voor 9,85 euro per aandeel inclusief dividend. Maar NIBC besloot, na een oproep daartoe van de toezichthouders, tijdelijk geen dividend uit te keren vanwege de coronacrisis. Daarop ging Blackstone opnieuw onderhandelen met de grootaandeelhouders van de Haagse bank en rolde er een lager bod uit. Uiteindelijk werd NIBC gewaardeerd op ruim 1 miljard euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
11 uur geleden