Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers richten zich op macro-economische cijfers

Beleggers richten zich op macro-economische cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De komende week lijken vooral macro-economische cijfers het sentiment op de aandelenbeurzen te bepalen. Bij de bedrijven wordt volop gewerkt aan het afronden van de halfjaarrapportages. Tot het moment van publicatie, wat voor de meeste bedrijven over een paar weken is, zal het traditiegetrouw wat rustiger zijn. Verder blijft de oliesector het sentiment bepalen.

De landen van oliekartel OPEC en diens bondgenoten (OPEC+) proberen nog altijd tot een akkoord over productiebeperkingen te komen. Vooralsnog liggen de Verenigde Arabische Emiraten dwars. De vraag is of de andere landen akkoord gaan met een stevigere productieverhoging die Abu Dhabi zou eisen. De onderhandelingen worden naar verwachting maandag hervat.

Maandag verschijnen ook cijfers over de dienstensector van grote economieën als Japan, China, het Verenigde Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland en de eurozone, die wat kleur aan sessie kunnen geven. Tot nu toe was vooral de industrie de drijvende kracht achter het economische herstel uit de coronacrisis. Maar nu steeds meer versoepelingen van de coronamaatregelen worden doorgevoerd, wordt ook meer duidelijk over het herstel van de dienstensector met daarin de horeca en het toerisme.

Onafhankelijkheidsdag

Wall Street blijft op de eerste handelsdag van de week dicht vanwege Onafhankelijkheidsdag, dat zondag door de Amerikanen wordt gevierd. De cijfers over de Amerikaanse dienstensector volgen dan ook een dag later. Dinsdag zijn er ook cijfers over de Duitse fabrieksorders, terwijl verder het economisch sentiment in de grootste economie van Europa wordt gepeild.

Komende week zijn er verder cijfers over de Duitse en Britse industriële productie. Ook staan inflatiecijfers uit Nederland op de agenda, evenals de notulen van de laatste vergadering van de Europese Centrale Bank en die van de Amerikaanse Federal Reserve. Beleggers zullen met name speuren naar aanwijzingen over het eventueel afbouwen van steunmaatregelen, terwijl opmerkingen over eventuele rentestappen worden gewogen. Klaas Knot, de president van De Nederlandsche Bank, vreest dat de risico's van een te hoge inflatie worden onderschat. Hij denkt ook niet dat de inflatie tijdelijk zal zijn, zoals veel van zijn collega's wel verwachten.

Verder is het voor beleggers vooral wachten op de cijferperiode. Komende week staan er nog geen cijferpresentaties op de planning. De eerste in Amsterdam genoteerde fondsen komen volgende week met een update.

Meer uit Financieel

WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

14 uur geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

16 uur geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

16 uur geleden
Financial Times: Tim Cook mogelijk volgend jaar weg bij Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

19 uur geleden
Biefstuk, hamburgers en rundergehakt 'fors duurder' in 2026

DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).

19 uur geleden
Google bouwt nieuwe datacenters in Texas in wedloop om AI

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.

20 uur geleden
Duurdere kruidnoten in kleinere zakken alsnog evenveel verkocht

DEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.

20 uur geleden