Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers op Damrak blijven in wachtmodus

Beleggers op Damrak blijven in wachtmodus

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak zal woensdag waarschijnlijk opnieuw rustig verlopen. Beleggers zijn vooral in afwachting van het belangrijke inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat donderdag naar buiten komt. Na de gemiddelde prijsstijging van ruim 4 procent in de VS in april wordt voor mei opnieuw een sterke stijging verwacht. De kans dat de Amerikaanse centrale bank voorzichtig zal beginnen met het afbouwen van het stimuleringsbeleid neemt daardoor toe.

In Europa zijn de inflatiezorgen minder sterk en zal de Europese Centrale Bank (ECB) naar verwachting bij het rentebesluit op donderdag nog niet van koers veranderen. De AEX-index op Beursplein 5 stevent op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin van de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleine koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen woensdag overwegend licht omlaag na een sterker dan verwachte stijging van de Chinese producentenprijzen in mei.

Beleggers houden de ogen ook gericht op het bezoek van de Amerikaanse president Joe Biden aan Europa. Volgens persbureau Bloomberg komen de Europese Unie en de Amerikaanse president naar verwachting volgende week tijdens een top in Brussel met een belofte om hun slepende handelsconflicten snel op te lossen. De handelstarieven in verband met een geschil over staal en aluminium zouden dan voor het einde van het jaar afgeschaft kunnen worden.

InPost

Op het Damrak liet beursuitbater Euronext weten dat InPost per 21 juni promoveert naar de MidKap. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes, die in januari naar de Amsterdamse beurs ging, neemt de plaats in van biotechnologiebedrijf Pharming, dat naar de Smallcaps-index degradeert. De samenstelling van de AEX-index blijft ongewijzigd.

De Europese beurzen sloten dinsdag gemengd. De AEX klom 0,1 procent tot 719,43 punten en de MidKap daalde 0,2 procent tot 1068,61 punten. De graadmeters in Parijs en Londen wonnen tot 0,3 procent. Frankfurt verloor 0,2 procent. Wall Street liet weinig beweging zien. De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent in de min op 34.599,82 punten. De brede S&P 500 won een fractie en technologiebeurs Nasdaq steeg 0,3 procent.

De euro was 1,2176 dollar waard, tegen 1,2178 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 70,25 dollar. Brentolie kostte ook 0,3 procent meer op 72,44 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

1 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

1 uur geleden
Franse autoriteiten willen Elon Musk ondervragen over X

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.

1 uur geleden
Nederlands toerismebureau: minder bezoekers uit Azië door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.

2 uur geleden
Nederlandse export bloemen en planten krimpt in eerste kwartaal

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

2 uur geleden
China boos over legeroefening VS, Filipijnen en Japan

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.

3 uur geleden
Bloomberg: Brussel kijkt naar verdeling vliegtuigbrandstof EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden