
Beleggers nemen winst op Japanse beurs door coronazorgen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag licht lager gesloten. Beleggers besloten winst te nemen na de recente sterke opmars. De aanhoudende zorgen over de coronasituatie in het land en de mogelijke verlenging van de noodtoestand om het virus in te dammen wakkerden de vrees aan voor een negatieve impact op de groei van de binnenlandse economie. Het gastland van de Olympische Spelen, die vanaf 23 juli in Tokio worden gehouden, worstelt met een vierde golf van coronabesmettingen en zal de noodtoestand die eind deze maand afloopt mogelijk tot minstens 20 juni verlengen.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,3 procent in de min op 28.549,01 punten. De containervervoerders Kawasaki Kisen en Mitsui OSK Lines en de staalbedrijven Nippon Steel en Kobe Steel waren de sterkste dalers met verliezen tot dik 3 procent. Ook winkelbedrijf Seven & i Holdings behoorde tot de staartgroep met een min van 2,7 procent. De luchtvaartmaatschappijen ANA Holdings en Japan Airlines stonden daarentegen bovenaan met winsten van ruim 2 procent.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de plus. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de winsten van de industriële bedrijven in april met 57 procent zijn gestegen. In maart was nog sprake van een winstgroei van dik 92 procent. De winsten werden gedrukt door hogere grondstofprijzen en zwakkere resultaten in de sector voor consumentengoederen. De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,3 procent. De Chinese smartphonemaker Xiaomi steeg 2,8 procent in Hongkong dankzij een sterke omzetgroei in het eerste kwartaal.
De Kospi in Seoul verloor een fractie. De Zuid-Koreaanse centrale bank liet de rente ongewijzigd op het historisch lage niveau van 0,5 procent. Wel schroefde de bank zijn inflatieverwachting op en worden voorbereidingen getroffen om het ruime stimuleringsbeleid te gaan afbouwen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cryptobedrijf Amdax heeft het bitcoin-treasurybedrijf AMBTS opgericht om het naar de Amsterdamse beurs te brengen. Volgens medeoprichter en topman Lucas Wensing van Amdax biedt AMBTS institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, verzekeraars en hedgefondsen, nieuwe financiële instrumenten om te investeren in bitcoin.
35 minuten geledenCANBERRA (ANP) - De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas heeft een boete van 90 miljoen Australische dollar (ruim 50 miljoen euro) gekregen voor het onterecht ontslaan van 1800 grondmedewerkers tijdens de coronapandemie.
3 uur geledenMONTREAL (ANP/AFP) - Air Canada heeft zijn plan voor de hervatting van vluchten opgeschort, meldt de luchtvaartmaatschappij. Aanleiding voor het besluit is dat de Canadese vakbond voor overheidspersoneel zijn leden had opgedragen niet te luisteren naar de instructies van de Canadese overheid om de staking te beëindigen en weer aan het werk te gaan.
13 uur geledenTEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het afgelopen kwartaal onverwacht gekrompen, vooral doordat de twaalfdaagse oorlog met Iran in juni het bedrijfsleven vrijwel volledig tot stilstand bracht.
17 uur geledenMONTREAL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air Canada hervat zijn vluchten later op de dag, na aanwijzing van de Canadese overheid om een staking te beëindigen. Alle stakende cabinebemanningsleden moeten uiterlijk om 20.00 uur Nederlandse tijd het werk hervatten.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Brussel is van plan om biljoenen euro's aan spaargeld van Europese huishoudens vrij te maken door mensen te stimuleren om te beleggen in aandelen. De Europese Unie ziet daarbij Zweden als voorbeeld.
23 uur geledenMONTREAL (ANP/AFP) - Door een driedaagse staking van het cabinepersoneel van Air Canada worden ook zondag veel vluchten van de Canadese luchtvaartmaatschappij geannuleerd. Hierdoor gaan ook enkele vluchten tussen Schiphol en de Canadese steden Montreal en Toronto niet door, blijkt uit vluchtinformatie van Schiphol.
1 dag geleden