Beleggers kijken uit naar nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken woensdag sterk uit naar nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers die later op de dag naar buiten komen. Als die gunstig uitpakken zou dat kunnen betekenen dat de Federal Reserve het nog rustiger aan kan gaan doen met het verhogen van de rente om de inflatie aan te pakken. Dat zien beleggers graag, want de hogere rente zet een rem op de economie.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren licht lager te beginnen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersbewegingen openen. De laatste tijd zijn er meer signalen dat de Amerikaanse economie aan het afkoelen is en er zijn zelfs zorgen over een recessie. De olieprijzen laten voorbeurs een lichte stijging zien.
Ahold Delhaize, BAM en KPN staan verder in de belangstelling omdat zij woensdag hun aandeelhoudersvergadering houden. Actiegroepen grijpen de aandeelhoudersvergadering van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en bol.com, daarbij aan om hun punt te maken. Zo kondigde vakbond FNV acties aan bij de vergaderlocatie in Zaandam, waar ook het hoofdkantoor staat, om de eisen voor hoger loon voor veel werknemers kracht bij te zetten. Milieudefensie kondigde ook demonstraties aan.
Tencent
Daarnaast komt de koers van Prosus waarschijnlijk in beweging. Op de beurs in Hongkong ging techconcern Tencent, waarin de investeerder een groot belang heeft, namelijk flink omlaag. Die koersdaling kwam weer door speculaties dat Prosus de verkoop van aandelen in de Chinese internetgigant zou willen versnellen. Prosus is namelijk van plan om nog eens 96 miljoen Tencent-stukken van de hand te doen. Die stap zou erop kunnen wijzen dat de techinvesteerder zijn beleid ten aanzien van Tencent-aandelen aan het veranderen is.
Buiten Nederland gaat de aandacht onder meer naar de Zwitserse bankensector. De Zwitserse Nationale Raad, het Lagerhuis van het parlement, heeft tegen de financiële garanties gestemd uit het reddingspakket voor Credit Suisse. Daarmee uitten de parlementariërs symbolisch hun onvrede over de manier waarop de Zwitserse regering bij de redding heeft gehandeld, want het ziet er niet naar uit dat alles nog wordt teruggedraaid. Credit Suisse werd vorige maand overgenomen door branchegenoot UBS. Daarbij heeft Zwitserland wel voor miljarden aan garanties geboden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
7 uur geleden