Beleggers kijken uit naar cijferseizoen, AEX daalt licht
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs deden het maandag rustig aan in afwachting van de start van het kwartaalcijferseizoen. De week begon nog rustig, maar op dinsdag opent maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, de boeken. Woensdag geven de grote Amerikaanse banken Goldman Sachs, JPMorgan Chase en Wells Fargo inzicht in de stand van zaken. De verwachtingen over de bedrijfsresultaten zijn hooggespannen nu veel beursgraadmeters op recordhoogtes staan.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de min op 712,09 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 1038,48 punten. De graadmeters in Parijs en Londen verloren tot 0,5 procent. De DAX in Frankfurt bleef vlak. Duitsland is de grens gepasseerd van 3 miljoen coronabesmettingen. Het Duitse gezondheidsinstituut RKI noemde de coronasituatie in het land zondag al "zeer, zeer ernstig". Volgens bronnen is bondskanselier Angela Merkel voorstander van nieuwe maatregelen om de verspreiding van het virus af te remmen.
Randstad
Uitzender Randstad kampte met een adviesverlaging door JPMorgan en was de grootste daler in de AEX, met een verlies van 1,9 procent. Dataleverancier Wolters Kluwer en speciaalchemiebedrijf DSM stonden bovenaan met winsten van 1 procent.
GrandVision (plus 0,9 procent) ging aan kop in de MidKap. De eigenaar van optiekketen Pearle gaat het onderdeel Rotter y Kraus in Chili verkopen om van de mededingingsautoriteit van het land goedkeuring te krijgen voor de fusie met EssilorLuxottica. Volgens het Frans-Italiaanse brillenconcern is er alleen in Turkije nog geen goedkeuring voor de overname van GrandVision. De relatie tussen de koper en verkoper is sinds de uitbraak van de coronapandemie echter bekoeld, waardoor het nog niet zeker is hoe de deal precies zal aflopen. EssilorLuxottica wijst daarbij op de lopende geschillen tussen de twee partijen.
Suez
In Parijs dikte Suez 6,7 procent aan tot 19,71 euro per aandeel. Het Franse nutsbedrijf Veolia (plus 6 procent) heeft een akkoord bereikt om zijn branchegenoot over te nemen. Bij de deal betaalt Veolia 20,50 euro per aandeel voor Suez. In Londen daalde AstraZeneca 0,1 procent. De Brits-Zweedse farmaceut heeft nog steeds niet gereageerd op klachten uit Brussel over problemen bij de leveringen van coronavaccins. Het concern had tot enkele dagen geleden de tijd om te reageren, maar miste de deadline.
De euro was 1,1884 dollar waard, tegen 1,1887 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 59 dollar. Brentolie kostte ook 0,5 procent minder, op 62,63 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Na de fusie tussen AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta, heft het Nederlandse verfconcern ook zijn beschermingsconstructie tegen ongewenste overnamepogingen op. Dat zei voorzitter van de raad van commissarissen Ben Noteboom in een toelichting op de samensmelting.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel ging dinsdag flink omlaag op de Amsterdamse beurs. De verfproducent, bekend van merken als Flexa, Dulux en Sikkens, gaat fuseren met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. De fusie vindt plaats via een aandelenruil. Na afronding van de deal bezitten aandeelhouders van AkzoNobel 55 procent en Axalta-aandeelhouders 45 procent van het nieuwe bedrijf, dat wordt geleid door AkzoNobel-topman Greg Poux-Guillaume. Het aandeel AkzoNobel zakte ruim 2 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting bereidt een collectieve rechtszaak tegen Netflix voor vanwege de prijsverhoging die de streamingdienst vorige week aankondigde. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat Netflix met het eenzijdig verhogen van de abonnementsprijzen EU-regels voor consumentenbescherming overtreedt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stabiele prijzen in de supermarkt worden steeds minder vanzelfsprekend, stellen levensmiddelenfabrikanten. Consumenten zullen "moeten wennen aan steeds sterker fluctuerende prijzen als gevolg van sterk schommelende grondstofprijzen", zegt Cees-Jan Adema, directeur van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mkb-bedrijven zijn de afgelopen tien jaar vaker gekrompen dan gegroeid. Vooral ondernemingen in de categorie kleinbedrijf, met tien tot vijftig medewerkers, belandden vaker in de lagere categorie micro dan dat ze een middenbedrijf werden. Deze middenbedrijven groeiden wel vaker in aantal werknemers dan dat ze krompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten vormen niet meer de belangrijkste belemmering voor de Nederlandse industrie. Ondernemers zien momenteel een gebrek aan vraag als hun grootste probleem, komt naar voren uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De laatste keer dat bedrijven dit als hun belangrijkste belemmering noemden, was bijna vijf jaar geleden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft een definitieve overeenkomst bereikt met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems over een fusie. Door de samenvoeging van de twee bedrijven ontstaat een wereldwijd coatingbedrijf met een waarde van ongeveer 25 miljard dollar (ruim 21,5 miljard euro).
3 uur geleden