Beleggers in Japan nemen winst in afwachting banencijfer VS
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag met verlies gesloten. Beleggers namen wat winst na de recente sterke opmars en keken vooral uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt. Een sterke banengroei in de Verenigde Staten zou de Federal Reserve ertoe kunnen bewegen om het stimuleringsbeleid eerder dan verwacht terug te schroeven. Donderdag kwamen al gegevens naar buiten die wijzen op een sterk herstel van de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld.
De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,4 procent lager het weekeinde in op 28.941,52 punten. De technologiebedrijven werden van de hand gedaan in navolging van de koersverliezen onder Amerikaanse sectorgenoten. Techinvesteerder SoftBank verloor ruim 1 procent en robotmaker Fanuc daalde 2 procent. Autofabrikant Toyota zette daarentegen de opmars voort en klom dik 1 procent tot een nieuw recordniveau. Ook de Japanse spoorwegbedrijven gingen verder vooruit door de hoop dat mensen weer vaker de trein zullen nemen door de versnelling van het vaccinatieprogramma in Japan.
De Chinese beurzen lieten een gemengd beeld zien na het nieuws dat de Amerikaanse president Joe Biden meer Chinese bedrijven op een zwarte lijst heeft gezet. In totaal staan nu 59 bedrijven op de lijst. Amerikaanse bedrijven en investeerders mogen geen zaken doen met deze bedrijven omdat ze volgens Washington nauwe banden hebben met het Chinese leger. De beurs in Shanghai won 0,3 procent en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,3 procent.
Het Chinese webwinkelconcern Alibaba daalde 0,1 procent in Hongkong. Ant Group, het betaalbedrijf van Alibaba, heeft goedkeuring gekregen van de Chinese autoriteiten om te opereren als een financieringsmaatschappij voor consumenten. De goedkeuring is een belangrijke stap in de gedwongen herstructurering van de activiteiten van Ant Group. Peking hield de beursgang van Ant Group vorig jaar tegen vanwege zorgen over het toezicht op de kredietactiviteiten van het bedrijf.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
10 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
2 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.
3 uur geleden