Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers hopen op uitblijven escalatie conflict Midden-Oosten

Beleggers hopen op uitblijven escalatie conflict Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst maandag af op een licht lager begin van de nieuwe beursweek. Beleggers reageren vooral op de Iraanse aanval op Israël afgelopen weekeinde. Iran lanceerde in de nacht van zaterdag op zondag honderden drones en raketten op Israël, die vrijwel allemaal werden onderschept met hulp van bondgenoten als de Verenigde Staten, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. De Iraanse aanval was een vergeldingsactie op een Israëlische aanval op de Iraanse ambassade in Syrië begin april.

Israël liet weten dat Iran "op een gepast moment" een prijs zal betalen voor de aanval. De Verenigde Staten hebben echter druk gezet op Israël om niet terug te slaan om een verdere escalatie van het conflict te voorkomen. Op de Aziatische aandelenmarkten bleven de koersverliezen maandag ook beperkt door de hoop dat een escalatie van het conflict uitblijft. Wel blijft de beurshandel nerveus in afwachting van een mogelijke reactie van Israël.

De Nikkei in Tokio zakte 0,7 procent. De Kospi in Seoul verloor 0,4 procent en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,6 procent. De beurs in Shanghai was een positieve uitschieter en klom 1,3 procent.

Kwartaalresultaten ASML

De olieprijzen gingen zelfs licht omlaag. Vrijdag stegen de olieprijzen al naar het hoogste niveau in zes maanden, door berichten dat Iran zou werken aan een directe aanval op Israël. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 85,25 dollar en Brentolie kostte 0,4 procent minder op 90,10 dollar per vat. Sinds begin dit jaar zijn de prijzen al 19 procent gestegen door de onrust in het Midden-Oosten.

Naast de geopolitieke spanningen letten beleggers deze week op de kwartaalcijfers van chipmachinemaker ASML, die woensdag naar buiten. In de Verenigde Staten staan maandag de kwartaalcijfers van zakenbank Goldman Sachs op het programma. Dinsdag openen de grote banken Morgan Stanley en Bank of America de boeken.

CVC Capital Partners

Persbureau Bloomberg meldde verder dat de grote investeringsmaatschappij CVC Capital Partners mogelijk maandag al de plannen bekend zal maken voor een beursgang in Amsterdam. Het bedrijf zou daarmee tussen de 1 miljard en 1,5 miljard euro willen ophalen.

NX Filtration staat ook in de belangstelling. De waterzuiveraar kondigde aan dat financieel directeur Marc Luttikhuis per eind juni vertrekt bij het bedrijf. Een directe reden voor zijn vertrek werd niet gegeven.

Muntkoers

De euro was 1,0654 dollar waard, tegen 1,0648 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

2 uur geleden
Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

3 uur geleden
Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

5 uur geleden
AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.

7 uur geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

7 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

8 uur geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

8 uur geleden