Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers hebben blik op kwartaalcijfers gericht

Beleggers hebben blik op kwartaalcijfers gericht

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers richten komende week hun blik volop op het nieuwe kwartaalcijferseizoen. Dat kende vorige week al de aftrap in de Verenigde Staten waar grote banken als JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citi de boeken openden, net als luchtvaartmaatschappijen Delta Air Lines en American Air Lines.

In Nederland komen deze week ook enkele grote bedrijven met cijfers. Met name woensdag wordt daarbij een drukke dag, als onder meer chipmachinemaker ASML, bierbrouwer Heineken en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway een inkijkje geven in hoe het ervoor staat. Ook bedrijven als distributeur B&S, groothandelsbedrijf Sligro en softwarebedrijf en betalingsdienstverlener CM.com komen met resultaten.

Verder zijn er ook veel aandeelhoudersvergaderingen, zoals bij postbedrijf PostNL, Heineken, ABN AMRO, databedrijf RELX en verfproducent AkzoNobel. Bij zeker een deel van die bedrijven zullen milieuactivisten van zich laten horen. Dat gebeurde afgelopen week bijvoorbeeld ook al bij supermarktconcern Ahold Delhaize en bouwbedrijf BAM.

Netflix

Ook buiten Nederland komen opnieuw flink wat bedrijven met kwartaalcijfers. Blikvangers zijn onder meer streamingdienst Netflix, luchtvaartmaatschappij easyJet, cosmeticamerk l'Oréal en maker van elektrische auto's Tesla.

Op macro-economisch gebied kijken beleggers vooral uit naar cijfers over de economische groei in China en de eurozone. Ook de Chinese winkelverkopen zullen nauwlettend in de gaten worden gehouden omdat die veel zeggen over het herstel van de economie van de Aziatische grootmacht na de lange reeks van zelfopgelegde coronalockdowns die de economie sterk vertraagden. Ook komen er definitieve cijfers over de Europese inflatie in maart.

Rentevrees

Deze week sloten de Europese beurzen af met lichte winst. De AEX-index ging 0,1 procent hoger het weekend in op 761,40 punten. De MidKap steeg 0,8 procent tot 947,92 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,5 procent omhoog.

Op Wall Street keerde vrijdag de rentevrees terug. De bekende Dow-Jonesindex zakte 0,4 procent tot 33.886,47 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,2 procent tot 4137,64 punten. Techbeurs Nasdaq daalde 0,4 procent en sloot op 12.123,46 punten.

Meer uit Financieel

Uitzendbureau Randstad eindigt fors hoger op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het uitzendconcern maakte een koerssprong van 13,9 procent en eindigde daarmee bovenaan de middelgrote fondsen.

52 minuten geleden
Samsung komt met bredere opvouwbare telefoon en verhoogt prijzen

LONDEN (ANP/RTR) - Samsung Electronics heeft een bredere opvouwbare telefoon ter grootte van een paspoort onthuld. Ook heeft het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern de prijzen van twee vernieuwde opvouwbare modellen verhoogd.

2 uur geleden
Wall Street begint gemengd, olieprijs verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het sterke herstel in de chipsector een dag eerder. De afgelopen tijd stonden de tech- en chipbedrijven flink onder druk door zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Op de beursvloeren wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van Google-eigenaar Alphabet, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen.

2 uur geleden
Goedkeuring voor Frans-Russisch kernenergieproject in Duitsland

LINGEN (ANP/AFP/RTR) - De Duitse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor een Frans-Russisch kernenergieproject. Het project tussen het Franse Framatome en het Russische Rosatom zou worden gevestigd in de assemblagefabriek van Framatome in het Duitse Lingen.

3 uur geleden
Reisbranche zoekt alternatieven voor vluchten via Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties kijken of reizigers met een vlucht via het Midden-Oosten misschien nog kunnen veranderen van vlucht, nu de Nederlandse overheid reisadviezen heeft aangescherpt. Volgens reisbranchevereniging ANVR hebben duizenden Nederlanders voor komende tijd al vakanties in de planning staan waarbij ze via bijvoorbeeld Dubai naar Azië of Oceanië vliegen.

4 uur geleden
Schepen in Rode Zee wijzigen koers na dreiging Houthi's

LONDEN (ANP) - Meerdere schepen hebben woensdag hun koers op de Rode Zee gewijzigd. Dat meldt Reuters op basis van onder meer scheepvaartwebsite MarineTraffic. Houthi's zouden de schepen hebben gewaarschuwd om Saudische havens te mijden.

4 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië verder uit

AMSTELVEEN (ANP/RTR) - KLM heeft besloten nog langer niet naar Saudi-Arabië en Dubai te vliegen door de onrust in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft woensdag de hervatting van de vluchten uitgesteld tot en met 6 september. Eerder had KLM al gezegd uit veiligheidsoverwegingen tot en met 23 augustus niet te vliegen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai.

5 uur geleden