
Beleggers Europa verwerken rentebesluit Fed, wachten op ECB
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken donderdag met winst te gaan openen. Beleggers verwerken het nieuws dat de Amerikaanse Federal Reserve de coronasteunmaatregelen sneller gaat afbouwen vanwege de hoge inflatie. Later op de dag komen ook de Europese Centrale Bank (ECB) en de Bank of England (BoE) met rentebesluiten.
Dat besluit van de Fed werd al verwacht op de financiële markten. Ook gaf de Amerikaanse centrale bank aan dat de rente volgend jaar drie keer verhoogd kan gaan worden. De beurzen in New York gingen flink omhoog, geholpen door de technologiefondsen. In Azië was een wisselend beeld te zien, met een stevige plus voor de Japanse Nikkei.
De ECB komt mogelijk met meer duidelijkheid over de afbouw van de coronasteun. Daarnaast gaat de ECB nieuwe economische modellen voor de eurozone voor de komende jaren publiceren, waarbij ook vooruitgekeken wordt naar de ontwikkeling van de inflatie. Mede aan de hand daarvan zal de ECB het beleid voor de komende periode bepalen. De meeste economen rekenen pas op een renteverhoging op zijn vroegst in 2023. ECB-president Christine Lagarde heeft herhaaldelijk gezegd daar ook van uit te gaan.
Fastned
Bij de bedrijven in Amsterdam gaat de aandacht onder meer uit naar baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis. Het bedrijf bekijkt zijn positie als aandeelhouder in het samenwerkingsverband Smit Lamnalco dat onder meer actief is met sleepboten.
De uitbater van snellaadstations Fastned kondigde een financiële samenwerking aan om de bouw van snellaadstations langs Franse snelwegen te ondersteunen. Verder heeft een consortium met daarin advies- en ingenieursbureau Arcadis een opdracht ontvangen van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Tankopslagbedrijf Vopak meldde nieuws rond een samenwerkingsverband op het gebied van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in Hongkong.
Olieprijzen
Op macro-economisch gebied komt marktonderzoeker Markit met nieuwe cijfers over de economische bedrijvigheid in verschillende Europese landen en de eurozone.
De Amsterdamse AEX-index sloot woensdag iets lager op 775,46 punten. De MidKap won een fractie tot 1023,48 punten. Parijs en Frankfurt stegen tot 0,5 procent. Londen verloor 0,7 procent. Op Wall Street waren plussen tot 2,2 procent te zien.
De euro was 1,1295 dollar waard, tegen 1,1259 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,2 procent tot 71,73 dollar en Brentolie werd 1,1 procent duurder op 74,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - NEC is dankzij een soepele thuiszege op NAC Breda weer koploper van de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Schreuder creëerde met name in de eerste helft kansen, al slaagde toen alleen Tjaronn Chery erin te scoren vanaf de strafschopstip. Al vroeg in de tweede helft vergrootte Basar Önal de marge voor de Nijmegenaren, Vito van Crooij bepaalde in het laatste kwartier de eindstand op 3-0.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil heeft opgeroepen tot een zakelijke top voor de staalsector van het land. Daar wil hij lagere energieprijzen voor de industrie bespreken. Ook wil hij zoeken naar een verstandige oplossing voor staal in het handelsconflict met de Verenigde Staten, zei hij tegen de Duitse mediagroep Funke.
8 uur geledenJACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Japanse centrale bank Kazuo Ueda denkt dat het aantrekken van meer vrouwen voor voltijdbanen kan helpen bij het aanpakken van het arbeidstekort in het land. Ook het in dienst nemen van meer buitenlandse werknemers kan het tekort mogelijk terugdringen, zei hij op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie verdedigt de handelsdeal met de Amerikaanse president Donald Trump. De overeenkomst staat bewust voor stabiliteit en voorspelbaarheid, in plaats van escalatie en confrontatie, schreef ze in een opiniestuk voor de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.
16 uur geleden