Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers duiken op ASMI na meevallende cijfers, Adyen onderuit

Beleggers duiken op ASMI na meevallende cijfers, Adyen onderuit

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI ging woensdag hard omhoog op een verder terughoudend Damrak. Het aandeel won bijna 6 procent, na de publicatie van meevallende kwartaalresultaten. Ook de cijfers van bierbrouwer Heineken (plus 1,4 procent) werden goed ontvangen.

Betaalbedrijf Adyen was een opvallende daler bij de hoofdfondsen in Amsterdam met een verlies van 6,2 procent. Dat had te maken met een tegenvallend kwartaalbericht van zijn Franse branchegenoot Worldline, die de verwachtingen voor het hele jaar verlaagde.

ASMI ontving afgelopen kwartaal minder orders door een zwakke vraag uit de markt, maar de omzet groeide wel. Ook werd er weer winst geboekt na een verlies een jaar eerder. Volgens topman Benjamin Loh leverde ASMI "robuuste resultaten te midden van aanhoudend zwakke marktomstandigheden". Heineken verkocht minder bier in het afgelopen kwartaal, maar zag de omzet wel licht stijgen dankzij prijsverhogingen. Het bedrijf houdt ook vast aan zijn winstverwachting voor het hele jaar.

AkzoNobel

AkzoNobel moest 4,2 procent inleveren. De verfproducent, bekend van merken als Sikkens en Flexa, bleef afgelopen kwartaal profiteren van hogere prijzen voor zijn producten en lagere grondstofkosten. De omzet nam echter wel af door een negatieve wisselkoersimpact en vlakke verkoopvolumes.

KPN won 1,5 procent. Het telecomconcern boekte in het derde kwartaal meer winst en handhaafde de jaarverwachtingen. Volgens topman Joost Farwerck blijft de huidige strategie positieve resultaten opleveren met een duurzame omzetgroei uit diensten in alle segmenten.

AEX en MidKap

De AEX schommelde gedurende de dag tussen winst en verlies en sloot een fractie hoger op 722,24 punten. De MidKap zakte wel flink, met 1,9 procent tot 764,26 punten. Dat kwam vooral door flinke koersdalingen van laadpaalbedrijf Alfen (min 7,4 procent) en Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway (min 6,2 procent). De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent.

In de MidKap steeg tankopslagbedrijf Vopak 4,1 procent na goed ontvangen cijfers. Ook de resultaten van Deutsche Bank vielen in de smaak. De grootste bank van Duitsland boekte meer winst en steeg bijna 8 procent in Frankfurt. Topman Christian Sewing kondigde ook een nieuwe ontslagronde aan om kosten te verlagen. Volgens hem zullen er meer banen verdwijnen dan bij de vorige reorganisatie een halfjaar eerder, toen er achthonderd banen werden geschrapt.

In Parijs zakte Kering 3,3 procent na tegenvallende verkoopcijfers van het moederbedrijf van luxemerk Gucci.

Meer uit Financieel

JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

3 uur geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

11 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

12 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

14 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

14 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

16 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

16 uur geleden