Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers duiken op ASMI na meevallende cijfers, Adyen onderuit

Beleggers duiken op ASMI na meevallende cijfers, Adyen onderuit

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI ging woensdag hard omhoog op een verder terughoudend Damrak. Het aandeel won bijna 6 procent, na de publicatie van meevallende kwartaalresultaten. Ook de cijfers van bierbrouwer Heineken (plus 1,4 procent) werden goed ontvangen.

Betaalbedrijf Adyen was een opvallende daler bij de hoofdfondsen in Amsterdam met een verlies van 6,2 procent. Dat had te maken met een tegenvallend kwartaalbericht van zijn Franse branchegenoot Worldline, die de verwachtingen voor het hele jaar verlaagde.

ASMI ontving afgelopen kwartaal minder orders door een zwakke vraag uit de markt, maar de omzet groeide wel. Ook werd er weer winst geboekt na een verlies een jaar eerder. Volgens topman Benjamin Loh leverde ASMI "robuuste resultaten te midden van aanhoudend zwakke marktomstandigheden". Heineken verkocht minder bier in het afgelopen kwartaal, maar zag de omzet wel licht stijgen dankzij prijsverhogingen. Het bedrijf houdt ook vast aan zijn winstverwachting voor het hele jaar.

AkzoNobel

AkzoNobel moest 4,2 procent inleveren. De verfproducent, bekend van merken als Sikkens en Flexa, bleef afgelopen kwartaal profiteren van hogere prijzen voor zijn producten en lagere grondstofkosten. De omzet nam echter wel af door een negatieve wisselkoersimpact en vlakke verkoopvolumes.

KPN won 1,5 procent. Het telecomconcern boekte in het derde kwartaal meer winst en handhaafde de jaarverwachtingen. Volgens topman Joost Farwerck blijft de huidige strategie positieve resultaten opleveren met een duurzame omzetgroei uit diensten in alle segmenten.

AEX en MidKap

De AEX schommelde gedurende de dag tussen winst en verlies en sloot een fractie hoger op 722,24 punten. De MidKap zakte wel flink, met 1,9 procent tot 764,26 punten. Dat kwam vooral door flinke koersdalingen van laadpaalbedrijf Alfen (min 7,4 procent) en Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway (min 6,2 procent). De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent.

In de MidKap steeg tankopslagbedrijf Vopak 4,1 procent na goed ontvangen cijfers. Ook de resultaten van Deutsche Bank vielen in de smaak. De grootste bank van Duitsland boekte meer winst en steeg bijna 8 procent in Frankfurt. Topman Christian Sewing kondigde ook een nieuwe ontslagronde aan om kosten te verlagen. Volgens hem zullen er meer banen verdwijnen dan bij de vorige reorganisatie een halfjaar eerder, toen er achthonderd banen werden geschrapt.

In Parijs zakte Kering 3,3 procent na tegenvallende verkoopcijfers van het moederbedrijf van luxemerk Gucci.

Meer uit Financieel

Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

1 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

1 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

3 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

3 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

3 uur geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

4 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

5 uur geleden