Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Beleef & Proef Sint-Annaland’ krijgt vervolg

‘Beleef & Proef Sint-Annaland’ krijgt vervolg

SINT-ANNALAND – Vorig jaar werden toeristen, bezoekers en inwoners op de zaterdagen in de maanden juli en augustus getrakteerd op ‘Beleef & Proef Sint-Annaland’. Een wandeling door het dorp met een lokale dorpsgids die onderweg allerlei bijzondere verhalen en wetenswaardigheden vertelt en dat tegen een kleine vergoeding per persoon. Het initiatief kwam voort uit de werkgroep ‘Promotie Sint-Annaland’ van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. Dit jaar krijgt het initiatief een vervolg. 

Vanwege het coronavirus niet met groepen onder leiding van een gids over straat, maar zelf op pad met een wandelkaart om het dorp te verkennen. Voordeel is daarbij dat iedereen op eigen gelegenheid de route nu kan gaan afleggen op een tijdstip wat hem/haar het beste uitkomst en nu ook nog eens geheel gratis. De beschrijving van allerlei bezienswaardigheden werd vorig jaar samengesteld door Kees Fase van Heemkundering Stad en Lande van Tholen. Dat was een mooi naslagwerk voor de dorpsgidsen en de basis voor de nieuwe ‘doe-het-zelf-rondleiding’. 

Oud-inwoner en Setalland-kenner Tom Moerland verrichtte voorwerk voor de vernieuwde opzet en vatte de informatie van de hoogtepunten samen. Vervolgens werd het geheel opgemaakt tot een mooie toeristische (wandel)kaart. Toeristen en bezoekers kunnen de komende zomermaanden op verschillende punten in en rond het dorp een gratis wandelkaart meepakken, zoals bij het Thools Informatiepunt bij Chaletparc Krabbenkreek. Naast de wandelroute zijn ook allerlei relevante voorzieningen, winkels en activiteiten voor bezoekers en toeristen op de kaart aangegeven. 

De route laat de toerist en bezoeker in 45 á 60 minuten het dorp ‘beleven’. Aan het onderdeel ‘proeven’ is ook aandacht besteed. Verschillende streekproducten worden genoemd en waar deze te verkrijgen zijn. Van Streekmuseum De Meestoof is een kortingsbon opgenomen voor een consumptie met iets lekker erbij. Geïnteresseerden kunnen na afloop van de wandeling nog een bezoek brengen aan het museum. De wandelroute komt ook beschikbaar in het Duits, Engels en Frans. Op de gedrukte versie staat aangegeven waar de vertaling te vinden is. Een QR-code leidt naar de website van Eiland Tholen (www.eilandtholen.nl), daar kan men de vertaling downloaden of met een smartphone erbij houden tijdens de wandeling.

Meer uit Tholen

Jong talent laat zelfgemaakt werk zien tijdens Open Atelierroute Tholen

OUD-VOSSEMEER - Drie kunstenaars uit Oud-Vossemeer nodigden de jeugd van groep 5 tot en met 8 uit voor een gratis kennismakingsworkshop om kunst te komen maken in hun ateliers. Zo konden ze kennismaken met nieuwe materialen en ervaren hoe het is om in een atelier te werken als een echte kunstenaar, om vervolgens het werk te exposeren.

2 uur geleden
Michelle Pritchard en Rien Balkenende treden op in het oude stadhuis

THOLEN - Liefhebbers van klassieke muziek kunnen zaterdag 15 augustus terecht in het stadhuis van Tholen. Tijdens het Stadhuisconcert staat de altviool centraal. De van oorsprong Australische altvioliste Michelle Pritchard speelt samen met pianist Rien Balkenende werken van Arnold Bax en Henri Vieuxtemps. Het concert begint om 15.30 uur en wordt georganiseerd door de Stichting Anthonie Keldermans Concerten.

18 uur geleden
Gratis prothesecheck: voorkom ongemak en laat uw kunstgebit controleren [ADVERTORIAL]

[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - Terwijl jonge gezinnen op vakantie zijn, is de groep ouderen thuis. Zij gaan vaak pas weer op pad zodra de grote drukte achter de rug is. Dat maakt dit hét moment om de mond en de prothese te laten controleren. Maak een afspraak voor de GRATIS prothesecheck. Waarom is zo'n controle eigenlijk nodig? Daar zijn een paar goede redenen voor.

22 uur geleden
Waar zijn de wespen gebleven? Nationale telling moet antwoord geven

THOLEN - De jaarlijkse nationale wespentelling gaat aankomende zaterdag van start en is dit jaar van extra groot belang. De hevige regen in het voorjaar en de daaropvolgende hoge temperaturen pakken slecht uit voor de wespen. Hierdoor lijken er dit jaar bijzonder weinig wespen te zijn. Volgens de Wespenstichting is het daarom van extra belang om inzicht te krijgen in de Nederlandse wespenpopulatie. "Met de nationale wespentelling hopen natuurorganisaties een beeld te krijgen van de stand en verdeling van de verschillende wespensoorten in Nederland", aldus de stichting.

1 dag geleden
Tientallen opvallende auto’s verzamelen zich weer op de Oesterdam

THOLEN - Car Tuning Zeeland organiseert zaterdag 15 augustus de derde automeeting van het jaar. De meeting is tussen 19.00 en 23.00 uur vrij toegankelijk bij de Bergse Diepsluis op de Oesterdam. Iedereen mag meedoen of een kijkje nemen.

1 dag geleden
Brandweerkorpsen staan stil bij omgekomen collega: ‘Dit raakt ons diep’

THOLEN - Brandweerkorpsen in het hele land staan vandaag stil bij het overlijden van Adri. De ervaren brandweerman raakte vorige week zwaargewond tijdens de bestrijding van een grote duinbrand bij Ouddorp. Hij kwam daarbij onder een brandweervoertuig terecht. Woensdag overleed hij in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.

1 dag geleden
Blijf ook na de zonsverduistering omhoog kijken, want anders mis je dit spektakel

THOLEN - Vanavond gebeurt er iets bijzonders boven Tholen. De maan schuift voor de zon en het wordt daardoor tijdelijk donkerder. Maar wie na de zonsverduistering naar binnen gaat, mist misschien wel het mooiste deel. Want later in de nacht schieten tientallen vallende sterren voorbij.

2 dagen geleden