'Belastingfraude bij onderaannemers van PostNL in België'
BRUSSEL (ANP) - De Belgische fiscus heeft onderzoek gedaan naar belastingfraude door meerdere pakketbezorgers die in het land voor onder meer PostNL werkten. Volgens het Belgische zakenblad De Tijd zijn daarbij miljoenen aan belastingvorderingen opgelegd.
De Tijd heeft de hand weten te leggen op een aantal papieren van PostNL Pakketten België waarop de namen staan van onderaannemers die in België namens PostNL pakjes leverden. Maar die zogeheten rittenlijsten roepen volgens de krant vragen op. Zo staan op een lijst van begin 2019 bijvoorbeeld twee bedrijven die in de voorgaande jaren al failliet waren verklaard.
Ook hebben verschillende firma’s op de lijsten officieel andere bedrijfsactiviteiten, bijvoorbeeld als bouwonderneming of kroeg. Ingewijden zeggen tegen de krant dat er ook veel cash uitbetaald wordt bij de koeriers. Sommige chauffeurs zouden niet eens een bankrekening hebben. Daarnaast kunnen de onderaannemers onderling ritten aan elkaar uitbesteden en factureren. Daarvan ontbreken soms geldige betaalbewijzen, bestelbonnen, contracten, transportdocumenten of zelfs commerciële correspondentie, aldus De Tijd.
Een woordvoerder van de Belgische Belastingdienst zegt dat een speciale inspectiedienst 29 dossiers behandelt over koeriersdiensten in België. "Daarvan zijn er al 21 afgehandeld met als resultaat 11,7 miljoen euro aan ingekohierde (geclaimde) belastingen. Het gaat inderdaad om onderaannemers van bijvoorbeeld PostNL", aldus de zegsman, die verder geen details wil geven.
Een woordvoerster van PostNL Pakketten België, dat na Bpost de grootste speler is op de Belgische pakjesmarkt, zegt dat de contracten met de onderaannemers worden opgesteld met "de verwachting dat de Belgische wet wordt nageleefd onder andere qua belastingen en sociale zekerheid". Volgens haar wordt een koerier "maximaal binnen het wettelijk vastgelegde kader" door PostNL gecontroleerd.
Als een bedrijf failliet is, moet het dat zelf bij PostNL melden. Volgens de woordvoerster kan daarom een recent failliet verklaarde koerier nog op de dagplanning voorkomen. "Maar dat kan niet lang duren, omdat bij de wekelijkse uitbetaling het btw-nummer gecontroleerd wordt."
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
1 uur geledenNEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
3 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
6 uur geleden