Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Belastingfraude bij onderaannemers van PostNL in België'

'Belastingfraude bij onderaannemers van PostNL in België'

BRUSSEL (ANP) - De Belgische fiscus heeft onderzoek gedaan naar belastingfraude door meerdere pakketbezorgers die in het land voor onder meer PostNL werkten. Volgens het Belgische zakenblad De Tijd zijn daarbij miljoenen aan belastingvorderingen opgelegd.

De Tijd heeft de hand weten te leggen op een aantal papieren van PostNL Pakketten België waarop de namen staan van onderaannemers die in België namens PostNL pakjes leverden. Maar die zogeheten rittenlijsten roepen volgens de krant vragen op. Zo staan op een lijst van begin 2019 bijvoorbeeld twee bedrijven die in de voorgaande jaren al failliet waren verklaard.

Ook hebben verschillende firma’s op de lijsten officieel andere bedrijfsactiviteiten, bijvoorbeeld als bouwonderneming of kroeg. Ingewijden zeggen tegen de krant dat er ook veel cash uitbetaald wordt bij de koeriers. Sommige chauffeurs zouden niet eens een bankrekening hebben. Daarnaast kunnen de onderaannemers onderling ritten aan elkaar uitbesteden en factureren. Daarvan ontbreken soms geldige betaalbewijzen, bestelbonnen, contracten, transportdocumenten of zelfs commerciële correspondentie, aldus De Tijd.

Een woordvoerder van de Belgische Belastingdienst zegt dat een speciale inspectiedienst 29 dossiers behandelt over koeriersdiensten in België. "Daarvan zijn er al 21 afgehandeld met als resultaat 11,7 miljoen euro aan ingekohierde (geclaimde) belastingen. Het gaat inderdaad om onderaannemers van bijvoorbeeld PostNL", aldus de zegsman, die verder geen details wil geven.

Een woordvoerster van PostNL Pakketten België, dat na Bpost de grootste speler is op de Belgische pakjesmarkt, zegt dat de contracten met de onderaannemers worden opgesteld met "de verwachting dat de Belgische wet wordt nageleefd onder andere qua belastingen en sociale zekerheid". Volgens haar wordt een koerier "maximaal binnen het wettelijk vastgelegde kader" door PostNL gecontroleerd.

Als een bedrijf failliet is, moet het dat zelf bij PostNL melden. Volgens de woordvoerster kan daarom een recent failliet verklaarde koerier nog op de dagplanning voorkomen. "Maar dat kan niet lang duren, omdat bij de wekelijkse uitbetaling het btw-nummer gecontroleerd wordt."

Meer uit Financieel

ACM keurt overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd goed

DEN HAAG (ANP) - ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee komt de winkelketen volledig in handen van de familie die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo.

57 minuten geleden
HEMA stapt na kritiek klanten af van vernieuwd rookworstrecept

AMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.

1 uur geleden
EU onderzoekt X en Grok om AI-naaktbeelden kinderen en vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.

1 uur geleden
ACM uit zorgen over afnemende concurrentie in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.

1 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.

2 uur geleden
Meta trekt tijdlijn-bezwaren in, aanpassingen mogelijk blijvend

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.

2 uur geleden
Ook EU-lidstaten akkoord met importverbod Russisch gas in 2027

BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.

2 uur geleden