Belangrijkste sloopwerkzaamheden ingestorte brug Dresden afgerond
DRESDEN (ANP) - De belangrijkste opruimwerkzaamheden van de ingestorte Carolabrücke in Dresden zijn zaterdagavond afgerond, heeft brandweerwoordvoerder Michael Klahre laten weten. De brug in de Oost-Duitse stad stortte eerder deze week gedeeltelijk in het water, en door voorspelde hoge waterstanden in de Elbe moest haast worden gemaakt met de sloopwerkzaamheden.
De bedoeling was dat de belangrijkste sloop- en opruimwerkzaamheden zondagavond zouden worden afgerond, maar dat lukte uiteindelijk een dag eerder. Door hevige regenval wordt verwacht dat het waterpeil van de Elbe zondagochtend naar 4 meter stijgt. Zaterdagavond kwam het water tot 3,71 meter, terwijl het normale waterpeil er 2 meter is.
Delen van de brug liggen nog in het water, maar deze vormen volgens Klahre geen gevaar meer. Deze brugdelen kunnen pas verwijderd worden als de overstromingen voorbij zijn. Het waterpeil kan de komende dagen nog stijgen naar mogelijk vijf meter, de piek wordt halverwege volgende week verwacht.
Bij het instorten van de Carolabrücke raakte niemand gewond. Het deel van de brug dat nog overeind staat, is ondersteund met een constructie.
Meer uit Buitenland
GAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
11 uur geleden