Belangrijkste sloopwerkzaamheden ingestorte brug Dresden afgerond
DRESDEN (ANP) - De belangrijkste opruimwerkzaamheden van de ingestorte Carolabrücke in Dresden zijn zaterdagavond afgerond, heeft brandweerwoordvoerder Michael Klahre laten weten. De brug in de Oost-Duitse stad stortte eerder deze week gedeeltelijk in het water, en door voorspelde hoge waterstanden in de Elbe moest haast worden gemaakt met de sloopwerkzaamheden.
De bedoeling was dat de belangrijkste sloop- en opruimwerkzaamheden zondagavond zouden worden afgerond, maar dat lukte uiteindelijk een dag eerder. Door hevige regenval wordt verwacht dat het waterpeil van de Elbe zondagochtend naar 4 meter stijgt. Zaterdagavond kwam het water tot 3,71 meter, terwijl het normale waterpeil er 2 meter is.
Delen van de brug liggen nog in het water, maar deze vormen volgens Klahre geen gevaar meer. Deze brugdelen kunnen pas verwijderd worden als de overstromingen voorbij zijn. Het waterpeil kan de komende dagen nog stijgen naar mogelijk vijf meter, de piek wordt halverwege volgende week verwacht.
Bij het instorten van de Carolabrücke raakte niemand gewond. Het deel van de brug dat nog overeind staat, is ondersteund met een constructie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
19 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
6 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
6 uur geleden