Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangrijkste sloopwerkzaamheden ingestorte brug Dresden afgerond

Belangrijkste sloopwerkzaamheden ingestorte brug Dresden afgerond

DRESDEN (ANP) - De belangrijkste opruimwerkzaamheden van de ingestorte Carolabrücke in Dresden zijn zaterdagavond afgerond, heeft brandweerwoordvoerder Michael Klahre laten weten. De brug in de Oost-Duitse stad stortte eerder deze week gedeeltelijk in het water, en door voorspelde hoge waterstanden in de Elbe moest haast worden gemaakt met de sloopwerkzaamheden.

De bedoeling was dat de belangrijkste sloop- en opruimwerkzaamheden zondagavond zouden worden afgerond, maar dat lukte uiteindelijk een dag eerder. Door hevige regenval wordt verwacht dat het waterpeil van de Elbe zondagochtend naar 4 meter stijgt. Zaterdagavond kwam het water tot 3,71 meter, terwijl het normale waterpeil er 2 meter is.

Delen van de brug liggen nog in het water, maar deze vormen volgens Klahre geen gevaar meer. Deze brugdelen kunnen pas verwijderd worden als de overstromingen voorbij zijn. Het waterpeil kan de komende dagen nog stijgen naar mogelijk vijf meter, de piek wordt halverwege volgende week verwacht.

Bij het instorten van de Carolabrücke raakte niemand gewond. Het deel van de brug dat nog overeind staat, is ondersteund met een constructie.

Meer uit Buitenland

Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

4 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

4 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

12 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

15 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

16 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

16 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

16 uur geleden