Belangrijke voorverkiezingen Democratische kandidaten in Iowa
DES MOINES (ANP) - De eerste voorverkiezingen voor de presidentsrace in de Verenigde Staten worden maandag gehouden in de staat Iowa. Bij de Republikeinen lijkt het een uitgemaakte zaak. Hoewel president Donald Trump twee tegenstrevers heeft, is hij de grote favoriet. Bij de Democraten is er door de kandidaten afgelopen maanden flink campagne gevoerd in Iowa om steun te vergaren.
Nog elf Democraten hopen het in november op te nemen tegen Trump. De vier belangrijkste kandidaten zijn voormalig burgemeester Pete Buttigieg, oud-vicepresident Joe Biden en de senatoren Bernie Sanders en Elizabeth Warren. In de peilingen in Iowa gaan Sanders en Biden aan kop. De grootste regionale krant in Iowa, Des Moines Register, steunt Warren.
Bij de laatste peiling, 24 uur voor de verkiezingen, gaat Sanders aan de leiding met 28 procent van de stemmen. Biden is tweede met 21 procent, gevolgd door Buttigieg (15) en Warren met 14 procent.
De voorverkiezingen in Iowa worden gehouden door middel van een zogeheten caucus. Dat is een debatavond waarbij leden van de partij kunnen worden overtuigd op een kandidaat te stemmen. Daarna wordt hoofdelijk gestemd om te bepalen hoeveel steun kandidaten krijgen.
Een goed resultaat kan voor een kandidaat een flinke steun in de rug zijn, terwijl een slecht resultaat het einde van een campagne kan betekenen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
11 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
34 minuten geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE is van plan om in één jaar tijd 100 miljoen dollar (ongeveer 85,2 miljoen euro) uit te geven aan het werven van nieuwe medewerkers. De campagne richt zich op voorstanders van wapenbezit en militaire enthousiastelingen. Dat meldt The Washington Post.
4 uur geleden