Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangenorganisatie: lhbti-unit in Ter Apel moet open

Belangenorganisatie: lhbti-unit in Ter Apel moet open

TER APEL (ANP) - De speciale lhbti-unit op het terrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel moet worden opengesteld voor lhbti-asielzoekers. De kamers van deze ruimtes staan al maanden leeg, zegt de organisatie LGBT Asylum Support.

Ook bij andere azc's zouden plekken in lhbti-units leegstaan. Per unit is er plek voor acht mensen. Hoeveel units er in totaal zijn is niet duidelijk, maar het gaat zowel om plekken bij de centrale opvanglocaties (col), waar asielzoekers aankomen, als om procesopvanglocaties (pol), waar ze de verdere asielprocedure doorlopen. Dat terwijl er wel degelijk lhbti-asielzoekers zijn die zich aanmelden, zegt voorzitter Sandro Kortekaas.

"Het is onbegrijpelijk en ontoelaatbaar dat een zeer kwetsbare groep van lhbti-asielzoekers die doodsangsten uitstaan voor de ingang van azc Ter Apel, geen gebruik kunnen maken van lege kamers die juist voor hen bedoeld zijn, slechts een paar honderd meter verderop." Waarom de units precies leeg blijven, is voor de organisatie onduidelijk.

Instroombeleid

Het COA heeft aan LGBT Asylum Support laten weten dat de lhbti-units "niet bij voorbaat bestemd zijn voor lhbti-bewoners", maar dat ze worden ingericht op het moment dat er behoefte aan is bij de bewoners die op de locatie verblijven. "Binnen de logistieke crisis van dit moment (met al het menselijk leed als gevolg) is er geen speciaal instroombeleid voor lhbti-personen", zo valt te lezen in een antwoord van het COA aan de belangenorganisatie.

Behalve bij het COA heeft LGBT Asylum Support zijn eis ook neergelegd bij Jaap Velema, de burgemeester van Westerwolde, waar Ter Apel onder valt, en de burgemeester van Groningen en voorzitter van de Veiligheidsregio in Groningen, Koen Schuiling.

Het is al maanden druk in het Groningse aanmeldcentrum. De afgelopen twee nachten hebben ongeveer zevenhonderd mensen buiten geslapen. De twee nachten daarvoor brachten zo'n vierhonderd mensen de nacht buiten door. De problemen ontstaan doordat asielzoekerscentra geen plek hebben en statushouders, door onder meer de vastgelopen huizenmarkt, niet doorstromen naar een woning.

Meer uit Binnenland

Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

1 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

2 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

3 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

3 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

4 uur geleden
Hoge Raad geeft bij meer dan helft afwijzingen geen uitleg

DEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.

7 uur geleden