Belangenorganisatie: lhbti-unit in Ter Apel moet open
TER APEL (ANP) - De speciale lhbti-unit op het terrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel moet worden opengesteld voor lhbti-asielzoekers. De kamers van deze ruimtes staan al maanden leeg, zegt de organisatie LGBT Asylum Support.
Ook bij andere azc's zouden plekken in lhbti-units leegstaan. Per unit is er plek voor acht mensen. Hoeveel units er in totaal zijn is niet duidelijk, maar het gaat zowel om plekken bij de centrale opvanglocaties (col), waar asielzoekers aankomen, als om procesopvanglocaties (pol), waar ze de verdere asielprocedure doorlopen. Dat terwijl er wel degelijk lhbti-asielzoekers zijn die zich aanmelden, zegt voorzitter Sandro Kortekaas.
"Het is onbegrijpelijk en ontoelaatbaar dat een zeer kwetsbare groep van lhbti-asielzoekers die doodsangsten uitstaan voor de ingang van azc Ter Apel, geen gebruik kunnen maken van lege kamers die juist voor hen bedoeld zijn, slechts een paar honderd meter verderop." Waarom de units precies leeg blijven, is voor de organisatie onduidelijk.
Instroombeleid
Het COA heeft aan LGBT Asylum Support laten weten dat de lhbti-units "niet bij voorbaat bestemd zijn voor lhbti-bewoners", maar dat ze worden ingericht op het moment dat er behoefte aan is bij de bewoners die op de locatie verblijven. "Binnen de logistieke crisis van dit moment (met al het menselijk leed als gevolg) is er geen speciaal instroombeleid voor lhbti-personen", zo valt te lezen in een antwoord van het COA aan de belangenorganisatie.
Behalve bij het COA heeft LGBT Asylum Support zijn eis ook neergelegd bij Jaap Velema, de burgemeester van Westerwolde, waar Ter Apel onder valt, en de burgemeester van Groningen en voorzitter van de Veiligheidsregio in Groningen, Koen Schuiling.
Het is al maanden druk in het Groningse aanmeldcentrum. De afgelopen twee nachten hebben ongeveer zevenhonderd mensen buiten geslapen. De twee nachten daarvoor brachten zo'n vierhonderd mensen de nacht buiten door. De problemen ontstaan doordat asielzoekerscentra geen plek hebben en statushouders, door onder meer de vastgelopen huizenmarkt, niet doorstromen naar een woning.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
30 minuten geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
5 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
7 uur geleden