'Belachelijke tijdstraf' kost Hamilton recordzege Formule 1
SOTSJI (ANP) - Lewis Hamilton toonde geen begrip voor de tijdstraffen die hij kreeg tijdens de Grote Prijs van Rusland en die hem zijn recordzege in de Formule 1 kostte. "Ik ben er vrij zeker van dat nog nooit iemand zo zwaar gestraft is voor zoiets belachelijk onschuldigst", foeterde de Brit van Mercedes na afloop van de race op het circuit van Sotsji, die hij van poleposition startte, maar als derde eindigde.
Hamilton kreeg tijdstraffen van twee keer 5 seconden omdat hij vlak voor aanvang van de race twee proefstartjes maakte op plekken in de pitstraat waar dat volgens de wedstrijdleiding verboden was. "Waar staat dat in de regels? Ik heb dit zo gedaan op talloze circuits en er is nooit iets van gezegd. Ik heb ook niemand in gevaar gebracht", aldus de zesvoudig wereldkampioen op Sky Sports.
Hamilton zei zeker te weten dat de baancommissarissen van de Formule hem met opzet tegenwerken. Het feit dat hij ook nog twee strafpunten op zijn racelicentie kreeg, bevestigde zijn vermoedens. "Dat is toch zwaar overdreven. Ze proberen me gewoon te pakken, nietwaar? Maar het is okay, ik moet gewoon mijn hoofd erbij houden en gefocust blijven", zei de Brit, die nu in de volgende race op de Nürburgring van Duitsland een nieuwe poging kan wagen om op 91 grandprixzeges te komen, evenveel als de legendarische Michael Schumacher.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
8 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
15 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 dag geleden