Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beklad regenboogpad bij gemeentehuis per direct verwijderd: ‘Tekst is onacceptabel’

Beklad regenboogpad bij gemeentehuis per direct verwijderd: ‘Tekst is onacceptabel’

THOLEN - Het zebrapad bij het gemeentehuis is sinds afgelopen zondag gekleurd in regenboogkleuren. Vanmorgen constateerde de gemeente dat er respectloze teksten op de gekleurde vlakken zijn geschreven. De teksten en daarmee ook de kleuren worden per direct van het zebrapad verwijderd.

Burgemeester Marleen Sijbers: “Deze tekst is onacceptabel. Dit kan echt niet. En past niet in een samenleving die met respect naast elkaar leeft. Zomaar een wegdek inkleuren is ook niet volgens de regels. Om ruimte te geven aan de actie naar aanleiding van de oproep van Emma op Instagram is het regenboogzebrapad niet meteen verwijderd. We roepen iedereen op met onderling respect elkaar de ruimte te geven en open en respectvol met elkaar in gesprek te gaan.”


Lees ook

‘Gaybrapad’ voor gemeentehuis beklad: ‘Wat een drama om een regenboogpad’

Meer uit Tholen

Voucher van 10.000 euro beschikbaar voor vergroening Zeeuws schoolplein

THOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.

1 uur geleden
Twee nepagenten lichten vrouw op in Sint-Annaland, politie zoekt tips

SINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.

19 uur geleden
Jaap schenkt 34 schilderijen aan de Kunstkamer: ‘Kijk maar wat je ermee doet’

SCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.

1 dag geleden
Van winterpret tot een iglo: Jullie leukste foto’s van Tholen in de sneeuw

THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.

1 dag geleden
Rook uit dak en plafond van basisschool De Rieburch, gebouw ontruimd

SINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig

1 dag geleden
Jaarwisseling op Tholen rustig verlopen, geen inzet van politie of brandweer

THOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.

1 dag geleden
Sneeuw zorgt nog steeds voor gladde wegen, regen maakt het vanavond erger

WEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.

2 dagen geleden