Bekerwedstrijden Ajax en PSV op woensdag 16 december
ZEIST (ANP) - De wedstrijden van Ajax en PSV in de tweede ronde van de KNVB-beker zijn vastgesteld op woensdag 16 december. PSV trapt om 18.45 uur in Doetinchem af tegen De Graafschap. Ajax tegen FC Utrecht begint om 21.00 uur. Dezelfde avond is ook nog Almere City tegen VVV-Venlo.
De vier overige duels in de tweede ronde zijn op dinsdag 15 december (Excelsior - PEC Zwolle en FC Emmen - FC Groningen) en donderdag 17 december (SC Cambuur - Go Ahead Eagles en Willem II - Vitesse).
De zeven winnaars kwalificeren zich voor de achtste finales. ADO Den Haag, AZ, Feyenoord, Fortuna Sittard, sc Heerenveen, Heracles Almelo, MVV Maastricht, NEC en FC Volendam werden eerder vrijgeloot en zijn al zeker van een plek bij de laatste zestien.
Het programma van het bekertoernooi leidt tot twee wijzigingen in de Eredivisie. FC Groningen - RKC Waalwijk wordt verplaatst van zondag 13 naar zaterdag 12 december (16.30 uur) terwijl Willem II - Sparta van zaterdag 12 naar zondag 13 december gaat (14.30 uur).
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
10 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
1 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
15 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
18 uur geleden