Bekende belegger Buffett kan weer miljardenwinst bijschrijven
OMAHA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De bekende Amerikaanse belegger Warren Buffett heeft in het tweede kwartaal een forse winst in de boeken kunnen zetten bij zijn investeringsvehikel Berkshire Hathaway. Onder de streep hield het bedrijf zo'n 36 miljard dollar over, waar een jaar terug nog sprake was van bijna 44 miljard dollar verlies.
Buffett, ook wel bekend als het 'orakel van Omaha', dankt die enorme resultaatverbetering vooral aan het feit dat de aandelen van bedrijven waarin hij belegt, zoals Apple, flink meer waard zijn geworden. Daar profiteerde Berkshire Hathaway in de eerste drie maanden van het jaar ook al van, toen de winst meer dan zes keer zo hoog uitpakte als een jaar eerder. Vorig jaar ging het juist nog erg slecht met de resultaten.
Berkshire Hathaway is al sinds de jaren zestig in handen van Buffett. De firma was aanvankelijk een textielfabrikant maar Buffett transformeerde het bedrijf in een groot zakenimperium. De inmiddels 92-jarige Amerikaan waarschuwde eerder al dat de cijfers van vorig jaar eigenlijk een vertekend beeld gaven. Berkshire Hathaway kiest namelijk voor beleggingen op de lange termijn. Koersschommelingen op kwartaal- of jaarbasis zouden in de ogen van Buffett en zijn zakenpartner Charlie Munger, die al 99 is, geen goede graadmeter zijn.
Kenners kijken bij Berkshire Hathaway daarom liever naar de operationele winst. Die kwam uit op 10 miljard dollar. Dat is het hoogste kwartaalcijfer ooit maar betekent ook weer niet zo'n enorme winstsprong ten opzichte van de meer dan 9 miljard dollar van een jaar terug. Daarbij werden de prestaties vooral vooruit geholpen door goedlopende verzekeringsactiviteiten. Dat compenseerde slechtere cijfers bij andere bedrijven waarin Buffett belangen heeft. Zo zit de belegger ook in spoorbedrijf BNSF waar de verslechterde economische omstandigheden drukten op het resultaat.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en Belgiƫ. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
2 uur geledenEMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
3 uur geleden