Bekende belegger Buffett kan weer miljardenwinst bijschrijven
OMAHA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De bekende Amerikaanse belegger Warren Buffett heeft in het tweede kwartaal een forse winst in de boeken kunnen zetten bij zijn investeringsvehikel Berkshire Hathaway. Onder de streep hield het bedrijf zo'n 36 miljard dollar over, waar een jaar terug nog sprake was van bijna 44 miljard dollar verlies.
Buffett, ook wel bekend als het 'orakel van Omaha', dankt die enorme resultaatverbetering vooral aan het feit dat de aandelen van bedrijven waarin hij belegt, zoals Apple, flink meer waard zijn geworden. Daar profiteerde Berkshire Hathaway in de eerste drie maanden van het jaar ook al van, toen de winst meer dan zes keer zo hoog uitpakte als een jaar eerder. Vorig jaar ging het juist nog erg slecht met de resultaten.
Berkshire Hathaway is al sinds de jaren zestig in handen van Buffett. De firma was aanvankelijk een textielfabrikant maar Buffett transformeerde het bedrijf in een groot zakenimperium. De inmiddels 92-jarige Amerikaan waarschuwde eerder al dat de cijfers van vorig jaar eigenlijk een vertekend beeld gaven. Berkshire Hathaway kiest namelijk voor beleggingen op de lange termijn. Koersschommelingen op kwartaal- of jaarbasis zouden in de ogen van Buffett en zijn zakenpartner Charlie Munger, die al 99 is, geen goede graadmeter zijn.
Kenners kijken bij Berkshire Hathaway daarom liever naar de operationele winst. Die kwam uit op 10 miljard dollar. Dat is het hoogste kwartaalcijfer ooit maar betekent ook weer niet zo'n enorme winstsprong ten opzichte van de meer dan 9 miljard dollar van een jaar terug. Daarbij werden de prestaties vooral vooruit geholpen door goedlopende verzekeringsactiviteiten. Dat compenseerde slechtere cijfers bij andere bedrijven waarin Buffett belangen heeft. Zo zit de belegger ook in spoorbedrijf BNSF waar de verslechterde economische omstandigheden drukten op het resultaat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
25 minuten geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
35 minuten geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
5 uur geleden