Bekende Al Jazeera-journalist weg uit Gazastrook voor behandeling
CAÏRO (ANP) - De bekende verslaggever Wael al-Dahdouh (53) van de Arabische nieuwszender Al Jazeera heeft de Gazastrook verlaten om in Egypte medisch te worden behandeld. In de oorlog in de Gazastrook verloor Al-Dahdouh twee zoons, zijn vrouw, dochter, een kleinkind en schoonfamilie. Zelf raakte hij eind oktober gewond na een bombardement.
Sinds het begin van de oorlog op 7 oktober was Al-Dahdouh nagenoeg ononderbroken aan het werk.
Journalistenorganisaties, waaronder Reporters Without Borders (RSF), maken zich ernstige zorgen over "de misdaden tegen journalisten". Volgens recente cijfers zijn sinds de Gaza-oorlog begon 82 journalisten gedood, zestien gewond geraakt, drie vermist en worden er sindsdien in totaal 25 vastgehouden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
7 minuten geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
37 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
12 uur geleden