Bekende Al Jazeera-journalist weg uit Gazastrook voor behandeling
CAÏRO (ANP) - De bekende verslaggever Wael al-Dahdouh (53) van de Arabische nieuwszender Al Jazeera heeft de Gazastrook verlaten om in Egypte medisch te worden behandeld. In de oorlog in de Gazastrook verloor Al-Dahdouh twee zoons, zijn vrouw, dochter, een kleinkind en schoonfamilie. Zelf raakte hij eind oktober gewond na een bombardement.
Sinds het begin van de oorlog op 7 oktober was Al-Dahdouh nagenoeg ononderbroken aan het werk.
Journalistenorganisaties, waaronder Reporters Without Borders (RSF), maken zich ernstige zorgen over "de misdaden tegen journalisten". Volgens recente cijfers zijn sinds de Gaza-oorlog begon 82 journalisten gedood, zestien gewond geraakt, drie vermist en worden er sindsdien in totaal 25 vastgehouden.
Meer uit Buitenland
BERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.
34 seconden geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.
36 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.
47 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.
49 minuten geledenBRATISLAVA (ANP) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft de Hongaarse oppositie gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning. Hij stuurde in een verklaring aan op samenwerking met de nieuwe regering.
54 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne trekt een reiswaarschuwing voor Hongarije in na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán en zijn politieke partij. Dat meldde minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha via sociale media. Oekraïense burgers kregen eerder het advies niet naar het buurland te gaan.
57 minuten geledenLIMA (ANP/AFP) - Een aantal stembureaus in Peru gaat maandag opnieuw open nadat locaties door heel het land zondag vertraagd opengingen door logistieke problemen tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Peruaanse kiesautoriteit bekendgemaakt. Ongeveer 63.000 kiezers in de hoofdstad Lima konden hun stem niet uitbrengen door een gebrek aan stembiljetten, stembussen en ander stemmateriaal.
4 uur geleden