Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beiroet hoopt op hulp Nederland, landgenoten en UNIFIL-veteranen

Beiroet hoopt op hulp Nederland, landgenoten en UNIFIL-veteranen

DEN HAAG (ANP) - De Libanese ambassade in Den Haag heeft de Nederlandse regering, landgenoten in ons land en UNIFIL-veteranen om urgente medische hulp gevraagd. Volgens de ambassade heeft het ministerie van Gezondheid dringend medische voorzieningen en medicijnen nodig. UNIFIL is een vredesmacht van de Verenigde Naties in het zuiden van Libanon. Die werd opgericht na de Israëlische aanval op dat land van 1978. Nederland heeft vanaf het begin van 1979 jarenlang deelgenomen aan de VN-missie en er zijn naar schatting 9000 Nederlandse militairen bij betrokken geweest.

Libanon heeft tijdens de huidige Israëlische aanvallen op het land te maken met veel gewonden die behandeld moeten worden. Daarnaast zijn er talrijke ontheemden die voor de bombardementen wegvluchten. Volgens de Libanese ambassadeur in Den Haag, Abdel Sattar Issa, zijn er momenteel al 347 onderwijsinstellingen ingericht voor de opvang van ontheemden of binnenlandse vluchtelingen uit het zuiden van het land en uit de noordelijke Bekavallei. Daar hebben al tienduizenden mensen een toevlucht gezocht. Hij vreest dat er meer komen indien Israël de bombardementen voortzet.

Israël bombardeert het zuiden en noordoosten van Libanon vrijwel voortdurend. Het gaat om overwegend sjiitische regio's en Israël vecht tegen de sjiitische beweging Hezbollah. Sattar Issa spreekt van een escalatie die 23 september is begonnen en die ook mensen richting Syrië drijft. Er is volgens hem geen officiële coördinatie over met de Syrische regering van president Bashar al Assad. De mensen kunnen normaal ook de grens over omdat die open is, aldus de ambassadeur. Verder zijn er weinig manieren om weg te gaan uit Libanon waar Israël mogelijk ook over land aanvallen wil uitvoeren. Alleen de Libanese luchtvaartmaatschappij MEA (Middle East Airlines) en Iraqi Airways vliegen nog van en naar Beiroet, zei Sattar Issa.

Meer uit Buitenland

Trump verwelkomt stijging olieprijs door oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.

1 uur geleden
Leider Iran in eerste verklaring: druk op vijand hoog houden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.

1 uur geleden
EU-Hof: lidstaten moeten geslacht op id-bewijs kunnen wijzigen

LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.

2 uur geleden
Bemiddeling China vermindert gevechten Pakistan en Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.

2 uur geleden
Brussel stelt factfindingmissie oliepijplijn Oekraïne voor

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.

2 uur geleden
Revolutionaire Garde zegt doelen Israël en VS aan te vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.

2 uur geleden
52 miljoen kinderen niet naar school door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.

3 uur geleden