Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beiroet hoopt op hulp Nederland, landgenoten en UNIFIL-veteranen

Beiroet hoopt op hulp Nederland, landgenoten en UNIFIL-veteranen

DEN HAAG (ANP) - De Libanese ambassade in Den Haag heeft de Nederlandse regering, landgenoten in ons land en UNIFIL-veteranen om urgente medische hulp gevraagd. Volgens de ambassade heeft het ministerie van Gezondheid dringend medische voorzieningen en medicijnen nodig. UNIFIL is een vredesmacht van de Verenigde Naties in het zuiden van Libanon. Die werd opgericht na de Israëlische aanval op dat land van 1978. Nederland heeft vanaf het begin van 1979 jarenlang deelgenomen aan de VN-missie en er zijn naar schatting 9000 Nederlandse militairen bij betrokken geweest.

Libanon heeft tijdens de huidige Israëlische aanvallen op het land te maken met veel gewonden die behandeld moeten worden. Daarnaast zijn er talrijke ontheemden die voor de bombardementen wegvluchten. Volgens de Libanese ambassadeur in Den Haag, Abdel Sattar Issa, zijn er momenteel al 347 onderwijsinstellingen ingericht voor de opvang van ontheemden of binnenlandse vluchtelingen uit het zuiden van het land en uit de noordelijke Bekavallei. Daar hebben al tienduizenden mensen een toevlucht gezocht. Hij vreest dat er meer komen indien Israël de bombardementen voortzet.

Israël bombardeert het zuiden en noordoosten van Libanon vrijwel voortdurend. Het gaat om overwegend sjiitische regio's en Israël vecht tegen de sjiitische beweging Hezbollah. Sattar Issa spreekt van een escalatie die 23 september is begonnen en die ook mensen richting Syrië drijft. Er is volgens hem geen officiële coördinatie over met de Syrische regering van president Bashar al Assad. De mensen kunnen normaal ook de grens over omdat die open is, aldus de ambassadeur. Verder zijn er weinig manieren om weg te gaan uit Libanon waar Israël mogelijk ook over land aanvallen wil uitvoeren. Alleen de Libanese luchtvaartmaatschappij MEA (Middle East Airlines) en Iraqi Airways vliegen nog van en naar Beiroet, zei Sattar Issa.

Meer uit Buitenland

Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

26 minuten geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

54 minuten geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

2 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

6 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

12 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

12 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

19 uur geleden