Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beiroet hoopt op hulp Nederland, landgenoten en UNIFIL-veteranen

Beiroet hoopt op hulp Nederland, landgenoten en UNIFIL-veteranen

DEN HAAG (ANP) - De Libanese ambassade in Den Haag heeft de Nederlandse regering, landgenoten in ons land en UNIFIL-veteranen om urgente medische hulp gevraagd. Volgens de ambassade heeft het ministerie van Gezondheid dringend medische voorzieningen en medicijnen nodig. UNIFIL is een vredesmacht van de Verenigde Naties in het zuiden van Libanon. Die werd opgericht na de Israëlische aanval op dat land van 1978. Nederland heeft vanaf het begin van 1979 jarenlang deelgenomen aan de VN-missie en er zijn naar schatting 9000 Nederlandse militairen bij betrokken geweest.

Libanon heeft tijdens de huidige Israëlische aanvallen op het land te maken met veel gewonden die behandeld moeten worden. Daarnaast zijn er talrijke ontheemden die voor de bombardementen wegvluchten. Volgens de Libanese ambassadeur in Den Haag, Abdel Sattar Issa, zijn er momenteel al 347 onderwijsinstellingen ingericht voor de opvang van ontheemden of binnenlandse vluchtelingen uit het zuiden van het land en uit de noordelijke Bekavallei. Daar hebben al tienduizenden mensen een toevlucht gezocht. Hij vreest dat er meer komen indien Israël de bombardementen voortzet.

Israël bombardeert het zuiden en noordoosten van Libanon vrijwel voortdurend. Het gaat om overwegend sjiitische regio's en Israël vecht tegen de sjiitische beweging Hezbollah. Sattar Issa spreekt van een escalatie die 23 september is begonnen en die ook mensen richting Syrië drijft. Er is volgens hem geen officiële coördinatie over met de Syrische regering van president Bashar al Assad. De mensen kunnen normaal ook de grens over omdat die open is, aldus de ambassadeur. Verder zijn er weinig manieren om weg te gaan uit Libanon waar Israël mogelijk ook over land aanvallen wil uitvoeren. Alleen de Libanese luchtvaartmaatschappij MEA (Middle East Airlines) en Iraqi Airways vliegen nog van en naar Beiroet, zei Sattar Issa.

Meer uit Buitenland

Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

55 minuten geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

1 uur geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

4 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

7 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

7 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

8 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

15 uur geleden