Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beiroet hoopt op hulp Nederland, landgenoten en UNIFIL-veteranen

Beiroet hoopt op hulp Nederland, landgenoten en UNIFIL-veteranen

DEN HAAG (ANP) - De Libanese ambassade in Den Haag heeft de Nederlandse regering, landgenoten in ons land en UNIFIL-veteranen om urgente medische hulp gevraagd. Volgens de ambassade heeft het ministerie van Gezondheid dringend medische voorzieningen en medicijnen nodig. UNIFIL is een vredesmacht van de Verenigde Naties in het zuiden van Libanon. Die werd opgericht na de Israëlische aanval op dat land van 1978. Nederland heeft vanaf het begin van 1979 jarenlang deelgenomen aan de VN-missie en er zijn naar schatting 9000 Nederlandse militairen bij betrokken geweest.

Libanon heeft tijdens de huidige Israëlische aanvallen op het land te maken met veel gewonden die behandeld moeten worden. Daarnaast zijn er talrijke ontheemden die voor de bombardementen wegvluchten. Volgens de Libanese ambassadeur in Den Haag, Abdel Sattar Issa, zijn er momenteel al 347 onderwijsinstellingen ingericht voor de opvang van ontheemden of binnenlandse vluchtelingen uit het zuiden van het land en uit de noordelijke Bekavallei. Daar hebben al tienduizenden mensen een toevlucht gezocht. Hij vreest dat er meer komen indien Israël de bombardementen voortzet.

Israël bombardeert het zuiden en noordoosten van Libanon vrijwel voortdurend. Het gaat om overwegend sjiitische regio's en Israël vecht tegen de sjiitische beweging Hezbollah. Sattar Issa spreekt van een escalatie die 23 september is begonnen en die ook mensen richting Syrië drijft. Er is volgens hem geen officiële coördinatie over met de Syrische regering van president Bashar al Assad. De mensen kunnen normaal ook de grens over omdat die open is, aldus de ambassadeur. Verder zijn er weinig manieren om weg te gaan uit Libanon waar Israël mogelijk ook over land aanvallen wil uitvoeren. Alleen de Libanese luchtvaartmaatschappij MEA (Middle East Airlines) en Iraqi Airways vliegen nog van en naar Beiroet, zei Sattar Issa.

Meer uit Buitenland

Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Massale demonstratie in Belgrado tegen regering

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.

2 uur geleden
Rode Kruis meldt dood drie vrijwilligers, waarschijnlijk ebola

RWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.

4 uur geleden
Doden gemeld in Gaza en Zuid-Libanon door Israëlische aanvallen

GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.

6 uur geleden
Zelensky dringt na voorstel Merz aan op volledig EU-lidmaatschap

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.

7 uur geleden
Meer dan 500 kinderen overleden door mazelen in Bangladesh

DHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.

7 uur geleden
Internationale druk op Israëlische minister Ben-Gvir neemt toe

PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.

8 uur geleden