
Beierse premier: geen publiek meer bij thuisduels Bayern
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München zal de rest van dit kalenderjaar de thuiswedstrijden vermoedelijk zonder publiek moeten afwerken. Dat blijkt uit de woorden van Markus Söder, de premier van de deelstaat Beieren. Söder zei op de radiozender Bayerischen Rundfunk vanwege de coronasituatie te pleiten voor een algeheel toeschouwersverbod bij voetbalwedstrijden. "Het is zaak dat we dit landelijk toepassen, maar als dat niet lukt doen we het in ieder geval in Beieren", aldus Söder.
Bayern treft volgende week in het eigen stadion FC Barcelona in het kader van de Champions League, in de competitie wachten dit jaar nog thuiswedstrijden tegen Mainz en Wolfsburg.
Op Twitter legde Söder uit dat de hoge mobiliteit bij het aan- en afreizen naar de wedstrijden "niet verantwoord" is. "Voetbal heeft een voorbeeldfunctie. We moeten de contacten overal terugdringen", aldus Söder.
Overleg
De vertegenwoordigers van de diverse deelstaten overleggen dinsdagmiddag met bondskanselier Angela Merkel en haar opvolger Olaf Scholz over het al dan niet doorgaan van grote publieksevenementen. In Saksen geldt al een publieksverbod bij profsport, deelstaat Baden-Württemberg heeft zo'n stap aangekondigd. De vraag is of het voor de derde keer tot een algeheel publieksverbod komt in de hoogste klassen van het Duitse voetbal of dat er weer beperkingen komen in het aantal toeschouwers.
Ook in Noordrijn-Westfalen, waar zaterdag nog 50.000 mensen opeengepakt zaten bij de derby tussen FC Köln en Borussia Mönchengladbach, is de opinie aan het veranderen. Volgens premier Hendrik Wüst passen zulke beelden niet bij een situatie waarin de ziekenhuizen weer volstromen.
Werder Bremen, uitkomend in de Tweede Bundesliga, kondigde aan vrijdag weliswaar 31.600 toeschouwers toe te willen laten, maar geen mensen uit regio's met hoge besmettingscijfers. "We willen het aantal reisbewegingen van fans uit die regio's beperken."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
4 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
4 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
13 uur geleden