Beierse premier: geen publiek meer bij thuisduels Bayern
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München zal de rest van dit kalenderjaar de thuiswedstrijden vermoedelijk zonder publiek moeten afwerken. Dat blijkt uit de woorden van Markus Söder, de premier van de deelstaat Beieren. Söder zei op de radiozender Bayerischen Rundfunk vanwege de coronasituatie te pleiten voor een algeheel toeschouwersverbod bij voetbalwedstrijden. "Het is zaak dat we dit landelijk toepassen, maar als dat niet lukt doen we het in ieder geval in Beieren", aldus Söder.
Bayern treft volgende week in het eigen stadion FC Barcelona in het kader van de Champions League, in de competitie wachten dit jaar nog thuiswedstrijden tegen Mainz en Wolfsburg.
Op Twitter legde Söder uit dat de hoge mobiliteit bij het aan- en afreizen naar de wedstrijden "niet verantwoord" is. "Voetbal heeft een voorbeeldfunctie. We moeten de contacten overal terugdringen", aldus Söder.
Overleg
De vertegenwoordigers van de diverse deelstaten overleggen dinsdagmiddag met bondskanselier Angela Merkel en haar opvolger Olaf Scholz over het al dan niet doorgaan van grote publieksevenementen. In Saksen geldt al een publieksverbod bij profsport, deelstaat Baden-Württemberg heeft zo'n stap aangekondigd. De vraag is of het voor de derde keer tot een algeheel publieksverbod komt in de hoogste klassen van het Duitse voetbal of dat er weer beperkingen komen in het aantal toeschouwers.
Ook in Noordrijn-Westfalen, waar zaterdag nog 50.000 mensen opeengepakt zaten bij de derby tussen FC Köln en Borussia Mönchengladbach, is de opinie aan het veranderen. Volgens premier Hendrik Wüst passen zulke beelden niet bij een situatie waarin de ziekenhuizen weer volstromen.
Werder Bremen, uitkomend in de Tweede Bundesliga, kondigde aan vrijdag weliswaar 31.600 toeschouwers toe te willen laten, maar geen mensen uit regio's met hoge besmettingscijfers. "We willen het aantal reisbewegingen van fans uit die regio's beperken."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
14 uur geleden