Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beierse premier: geen publiek meer bij thuisduels Bayern

Beierse premier: geen publiek meer bij thuisduels Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München zal de rest van dit kalenderjaar de thuiswedstrijden vermoedelijk zonder publiek moeten afwerken. Dat blijkt uit de woorden van Markus Söder, de premier van de deelstaat Beieren. Söder zei op de radiozender Bayerischen Rundfunk vanwege de coronasituatie te pleiten voor een algeheel toeschouwersverbod bij voetbalwedstrijden. "Het is zaak dat we dit landelijk toepassen, maar als dat niet lukt doen we het in ieder geval in Beieren", aldus Söder.

Bayern treft volgende week in het eigen stadion FC Barcelona in het kader van de Champions League, in de competitie wachten dit jaar nog thuiswedstrijden tegen Mainz en Wolfsburg.

Op Twitter legde Söder uit dat de hoge mobiliteit bij het aan- en afreizen naar de wedstrijden "niet verantwoord" is. "Voetbal heeft een voorbeeldfunctie. We moeten de contacten overal terugdringen", aldus Söder.

Overleg

De vertegenwoordigers van de diverse deelstaten overleggen dinsdagmiddag met bondskanselier Angela Merkel en haar opvolger Olaf Scholz over het al dan niet doorgaan van grote publieksevenementen. In Saksen geldt al een publieksverbod bij profsport, deelstaat Baden-Württemberg heeft zo'n stap aangekondigd. De vraag is of het voor de derde keer tot een algeheel publieksverbod komt in de hoogste klassen van het Duitse voetbal of dat er weer beperkingen komen in het aantal toeschouwers.

Ook in Noordrijn-Westfalen, waar zaterdag nog 50.000 mensen opeengepakt zaten bij de derby tussen FC Köln en Borussia Mönchengladbach, is de opinie aan het veranderen. Volgens premier Hendrik Wüst passen zulke beelden niet bij een situatie waarin de ziekenhuizen weer volstromen.

Werder Bremen, uitkomend in de Tweede Bundesliga, kondigde aan vrijdag weliswaar 31.600 toeschouwers toe te willen laten, maar geen mensen uit regio's met hoge besmettingscijfers. "We willen het aantal reisbewegingen van fans uit die regio's beperken."

Meer uit Voetbal

Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

3 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

3 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

3 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

5 uur geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

6 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

8 uur geleden
Feyenoord zegt contract met verdediger Trauner formeel op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.

8 uur geleden