Beierse premier: geen publiek meer bij thuisduels Bayern
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München zal de rest van dit kalenderjaar de thuiswedstrijden vermoedelijk zonder publiek moeten afwerken. Dat blijkt uit de woorden van Markus Söder, de premier van de deelstaat Beieren. Söder zei op de radiozender Bayerischen Rundfunk vanwege de coronasituatie te pleiten voor een algeheel toeschouwersverbod bij voetbalwedstrijden. "Het is zaak dat we dit landelijk toepassen, maar als dat niet lukt doen we het in ieder geval in Beieren", aldus Söder.
Bayern treft volgende week in het eigen stadion FC Barcelona in het kader van de Champions League, in de competitie wachten dit jaar nog thuiswedstrijden tegen Mainz en Wolfsburg.
Op Twitter legde Söder uit dat de hoge mobiliteit bij het aan- en afreizen naar de wedstrijden "niet verantwoord" is. "Voetbal heeft een voorbeeldfunctie. We moeten de contacten overal terugdringen", aldus Söder.
Overleg
De vertegenwoordigers van de diverse deelstaten overleggen dinsdagmiddag met bondskanselier Angela Merkel en haar opvolger Olaf Scholz over het al dan niet doorgaan van grote publieksevenementen. In Saksen geldt al een publieksverbod bij profsport, deelstaat Baden-Württemberg heeft zo'n stap aangekondigd. De vraag is of het voor de derde keer tot een algeheel publieksverbod komt in de hoogste klassen van het Duitse voetbal of dat er weer beperkingen komen in het aantal toeschouwers.
Ook in Noordrijn-Westfalen, waar zaterdag nog 50.000 mensen opeengepakt zaten bij de derby tussen FC Köln en Borussia Mönchengladbach, is de opinie aan het veranderen. Volgens premier Hendrik Wüst passen zulke beelden niet bij een situatie waarin de ziekenhuizen weer volstromen.
Werder Bremen, uitkomend in de Tweede Bundesliga, kondigde aan vrijdag weliswaar 31.600 toeschouwers toe te willen laten, maar geen mensen uit regio's met hoge besmettingscijfers. "We willen het aantal reisbewegingen van fans uit die regio's beperken."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
14 uur geleden