Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Behoud Panorama Walcheren voor Vlissingen’

‘Behoud Panorama Walcheren voor Vlissingen’

VLISSINGEN - De raadsfracties van de SGP en VVD hebben vragen aan het college van burgemeester en wethouders gesteld over het aangekondigde vertrek van Panorama Walcheren uit de Machinefabriek. Het panorama moet wijken vanwege de geplande renovatie van de Machinefabriek.

De vrijwilligers van Panorama Walcheren deden begin dit jaar een noodoproep voor een locatie waar de schilderijen naar toe zouden kunnen gaan. Het bestuur van het panorama is door de gemeente Vlissingen per brief op de hoogte gebracht dat het gebruiksrecht per 17 mei wordt beëindigd en het museum de Machinefabriek moet hebben verlaten. Het college van burgemeester en wethouders is voornemens om de Machinefabriek te gaan renoveren. Deze renovatie zal naar verwachting enkele jaren in beslag nemen, wat de uiteindelijke bestemming van het industrieel erfgoed wordt is nog niet bekend.

De raadsfracties van de SGP en VVD hebben het college gevraagd wanneer de renovatie van de Machinefabriek precies begint en of ook echt star moet worden vastgehouden aan 17 mei als einddatum en of enige coulance kan worden betracht. Daarnaast willen de partijen weten wat het college heeft ondernomen om te voorkomen dat het panorama dakloos wordt en stelt dat het museum voor Vlissingen behouden moet worden.

Meer uit Vlissingen

Turners VTV sluiten seizoen af met zonnig eindfeest

VLISSINGEN - Tijdens een zeer zonnige zondag sloot turnvereniging VTV Vlissingen een succesvol en actief seizoen af met het jaarlijkse eindfeest, met vooral veel waterpret.

17 uur geleden
Feyenoord komt naar Vlissingen met Feyenoord Soccer Camp

VLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.

1 dag geleden
Rubriek ‘Maurits tekent Vlissingen’

VLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.

2 dagen geleden
Botsing tussen twee auto’s op A58 bij Oost-Souburg levert vertraging op

OOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.

2 dagen geleden
Vrouw op scootmobiel gewond bij aanrijding met auto

VLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.

2 dagen geleden
Twintig jaar Slavernijmonument op Balans in Middelburg; zaterdagavond kerkdienst in Koorkerk

MIDDELBURG - Keti Koti 2025. Op 1 juli is het twintig jaar geleden dat in Middelburg een monument werd opgericht ter herdenking aan de Zeeuwse betrokkenheid bij slavernij. De afgelopen decennia is steeds duidelijker geworden dat kerken een belangrijke rol gespeeld hebben in dit verleden. 

3 dagen geleden
Politie vraagt getuigen schietpartij Bellamypark zich te melden: ‘We weten dat er mensen zijn met informatie’

VLISSINGEN - De politie is dringend op zoek naar getuigen van het schietincident zondagochtend op het Bellamypark in Vlissingen. 'Wij weten dat er meerdere mensen zijn die meer inzicht kunnen geven over wat er precies gebeurd is, wie er betrokken zijn en wat de aanleiding is. Wij doen dan ook een oproep aan hen om zich te melden.'

3 dagen geleden