
‘Behoud Panorama Walcheren voor Vlissingen’
VLISSINGEN - De raadsfracties van de SGP en VVD hebben vragen aan het college van burgemeester en wethouders gesteld over het aangekondigde vertrek van Panorama Walcheren uit de Machinefabriek. Het panorama moet wijken vanwege de geplande renovatie van de Machinefabriek.
De vrijwilligers van Panorama Walcheren deden begin dit jaar een noodoproep voor een locatie waar de schilderijen naar toe zouden kunnen gaan. Het bestuur van het panorama is door de gemeente Vlissingen per brief op de hoogte gebracht dat het gebruiksrecht per 17 mei wordt beëindigd en het museum de Machinefabriek moet hebben verlaten. Het college van burgemeester en wethouders is voornemens om de Machinefabriek te gaan renoveren. Deze renovatie zal naar verwachting enkele jaren in beslag nemen, wat de uiteindelijke bestemming van het industrieel erfgoed wordt is nog niet bekend.
De raadsfracties van de SGP en VVD hebben het college gevraagd wanneer de renovatie van de Machinefabriek precies begint en of ook echt star moet worden vastgehouden aan 17 mei als einddatum en of enige coulance kan worden betracht. Daarnaast willen de partijen weten wat het college heeft ondernomen om te voorkomen dat het panorama dakloos wordt en stelt dat het museum voor Vlissingen behouden moet worden.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een ritje met de auto over Boulevard de Ruyter blijft in het seizoen verboden in de weekeinden en op feestdagen. Vanaf 2026 is een autorondje over het Keizersbolwerk wél mogelijk.
3 uur geledenVLISSINGEN - Pieter Jan Mersie, fractievoorzitter van ChristenUnie Vlissingen, staat op plek 41 op de CU-kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.
6 uur geledenVLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.
1 dag geledenVLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen vormt op donderdag 21 augustus opnieuw het decor voor de Langste Mosseltafel. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een bord verse Zeeuwse mossels, een drankje en live muziek met uitzicht op zee. De opbrengst gaat naar Stichting ALS Nederland.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Vorige week donderdag ontplooide zich op de boulevard en het Badstrand van Vlissingen een indrukwekkend spektakel: Rescue Zeeland 2025 - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland - trok volgens de organisatie zo'n 50.000 bezoekers.
3 dagen geledenVLISSINGEN- Meerdere hulpdiensten werden vrijdagavond opgeroepen om te zoeken naar een persoon die mogelijk ter hoogte van Boulevard Bankert te water was geraakt. Reddingsboten, de kustwacht- en traumahelikoper, Rijkswaterstaat, de strandwacht, het Loodswezen, twee ambulances en de politie waren ter plaatse om hulp te verlenen. Toen er na 45 minuten geen verdere aanwijzingen waren dat er daadwerkelijk iemand in de problemen was gekomen werd de zoekactie beëindigd. De hulpdiensten gaan uit van loos alarm.
5 dagen geledenVLISSINGEN - De dertiende editie van Rescue Zeeland, het grootste hulpverleningsevenement van Nederland, is een groot succes. In totaal waren er rond de 50.000 bezoekers, meldt Rescue-woordvoerder Dennis Castel.Gedurende de dag werden er op verschillende locaties demonstraties gehouden. Dit jaar was dat niet alleen op en voor de Boulevard, ook op het parkeerterrein 'P-Cinema' bij de Kenau Hasselaarstraat waren demonstraties. Daarnaast waren er op het Bellamypark allerlei (kinder)activiteiten.Grote demonstraties vonden met name plaats op de Westerschelde. Op het Badstrand gaven de goed getrainde specialisten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een spectaculaire demonstratie. Verder waren er diverse kraampjes te bezoeken en natuurlijk konden bezoekers ook een kijkje nemen bij tal van hulpverleningsvoertuigen uit binnen- en buitenland.Om 17.30 uur startte de gebruikelijke vlootschouw ter afsluiting van het evenement. Alle aanwezige (hulpverlenings)vaartuigen voeren nog één keer langs de boulevard. Daarmee kwam een einde aan een succesvolle dag. De verwachting van de organisatie dat tienduizenden mensen Rescue zouden bezoeken, lijkt in ieder geval uitgekomen. Volgens woordvoerder Dennis Castel kwamen rond de 50.000 mensen op het evenement af.
6 dagen geleden