‘Behandel de boulevard als één geheel’
VLISSINGEN - Ze zijn er niet over te spreken, Pieter de Nooijer en Paul Sonke, dat Boulevard de Ruyter apart wordt behandeld in de nieuwe Boulevardvisie van de gemeente Vlissingen. “Hier wordt een historische vergissing gemaakt,” meent Sonke. “En dat zeggen we niet als boulevardbewoners voor ons eigen woongenot. Boulevard de Ruyter is juist een stuk van de boulevard dat veel betekent voor het toerisme en voor de stad.”
De Boulevardvisie stamt uit 2013 en is in 2018 herijkt. “Er is toen een bijeenkomst geweest met 150 boulevardbewoners,” vertelt De Nooijer. “Dat was voornamelijk een klaagzang over de verkeershinder op de boulevard. De burgemeester wilde toen een wijktafel opzetten en die is aan de slag gegaan. Dat heeft geleid tot een nieuwe Boulevardvisie en een Notitie Verkeersregime Boulevards.” In die visie en notitie werden de boulevards tot genoegen van De Nooijer en Sonke als één geheel gezien. “Die nieuwe visie vonden we erg goed,” zegt Sonke. “Strand, recreatie op de boulevard, maritieme beleving en rekening houden met de monumenten.” Over wel of geen gemotoriseerd op de boulevards worden al jaren gesteggeld, maar in de nieuwe visie zou de gehele boulevard in de zomermaanden alleen ‘s morgens tussen 8 en 12 uur bereikbaar zijn voor gemotoriseerd verkeer.
Woonstraat
De Boulevardvisie en de verkeersnotitie zijn in het najaar van 2021 voor het eerst in de gemeenteraad behandeld. Groot was de verbazing van De Nooijer en Sonke dat de verkeersnotitie plots was aangepast en auto’s toch gebruik konden blijven maken van Boulevard de Ruyter. “Boulevard de Ruyter was zomaar ineens gedegradeerd tot woonstraat, en dat is onbegrijpelijk,” aldus De Nooijer. “Boulevard de Ruyter is het oudste deel van de boulevard met juist enorm toeristisch potentieel. De maritieme beleving, de historie, het zou eerder een soort open stadsmuseum moeten worden,” vult Sonke aan.
Visies
De Nooijer en Sonke hebben verschillende deskundigen gevraagd hun visie over Boulevard de Ruyter op papier te zetten. “Onno Bakker van het Muzeeum onderstreept de maritieme beleving op Boulevard de Ruyter en ziet het als een ‘openzee museum’,” weet De Nooijer. “Ad Tramper van het Zeeuws Archief en historicus Peter van Druenen benadrukken het historische karakter van dit deel van de boulevard waar veel meer mee gedaan zou kunnen worden dan nu het geval is. Ronald den Broeder had ook een mooi punt: de kustlijn is van Vlissingen-Oost tot aan Westkapelle helemaal gereserveerd door fietsers en wandelaars. Het zou raar zijn dan uitgerekend het kleine stukje Boulevard de Ruyter niet verkeersluw wordt gemaakt.”
Formateurs
Als laatste mogelijkheid om het tij te keren hopen De Nooijer en Sonke dat het dilemma deel gaat uitmaken van de formatiebesprekingen. Sonke: “We gaan nu de mensen benaderen waarvan we denken dat ze een rol gaan spelen in de formatie van het nieuwe college. Dat is onze laatste kans om het opnieuw op de agenda te zetten, want als het op deze manier doorgaat dan wordt er een historische vergissing gemaakt.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.
19 uur geledenVLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een man en een vrouw aangehouden na een korte achtervolging door het centrum van Vlissingen. De achtervolging eindigde toen de auto tegen een grote steen botste en tot stilstand kwam. De bestuurster van de auto bleek onder invloed te zijn, en in de auto trof de politie drugs aan. Naast de bestuurster werd ook een omstander aangehouden. Deze man leek een bekende van de vrouw te zijn en bleek na controle ook een aanzienlijke hoeveelheid drugs bij zich te hebben.
19 uur geledenVLISSINGEN - Een sprookjesachtige reis door een haast verlaten vlakte. Over zoeken, dromen, jagen, dwalen en liefhebben. Dat zijn de ingrediënten van 'Niemand in het bijzonder', de nieuwe voorstelling van De Zeeuwse Komedie.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op vrijdagavond 12 december verandert de binnenstad van Vlissingen in een groot, verlicht parcours vol muziek, sfeer en kerstbeleving. Tijdens de X-mas City Trail Vlissingen lopen honderden deelnemers een bijzondere route van circa vijf kilometer langs iconische locaties, waar licht, muziek en kleine verrassingen zorgen voor een onvergetelijke avond in winterse sfeer. De opbrengst gaat naar het goede doel: Zorgbeleving De Blauwe Vlinder.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt in en om de binnenstad 'Vlissingen Proeft' plaats.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De Protestantse gemeente Oost-Souburg ondersteunt ook dit jaar tijdens de kerstperiode inwoners van Oost-Souburg en Westerzicht die langdurig op een inkomen op bijstandsniveau zijn aangewezen met een kerstpakket. Hiervoor wordt samen gewerkt met Orionis Walcheren. Het aanvragen van de kerstpakketten kan tot en met zaterdag 15 november.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De Jostiband komt volgend jaar als Ambassadeur van de Vrijheid naar het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen.
3 dagen geleden