 
                    Begroting Veere 2023 biedt kansen voor vooruitgang
DOMBURG - Een nieuwe raadsperiode, een nieuw college en nu ook een nieuwe begroting. De voornemens uit het programma op hoofdlijnen van de gemeente Veere hebben een plek gekregen in de begroting voor 2023. De ambitie is om Veere nog beter te maken. Door inwoners te ondersteunen die dat nodig hebben. Ondernemers succesvol te laten zijn. Het klimaat te ontzien. En mensen fijn te laten wonen, werken en recreëren zoals zij dat willen.
Nu en in de komende jaren zijn er voor de gemeente Veere grote uitdagingen op het gebied van wonen, energie, financiën en klimaat. En omtrent de gevolgen daarvan voor de inwoners. De gemeente staat er financieel goed voor en ziet daarom tegelijkertijd ook kansen en mogelijkheden voor vooruitgang. Dat is terug te zien in een aantal belangrijke speerpunten in de begroting voor 2023.
De woonlasten voor een huishouden stijgen met gemiddeld 3,4%
De aanslag gemeentelijke belastingen bestaat over het algemeen uit de onroerende zaakbelastingen(OZB), de rioolheffing en de afvalstoffenheffing. De woonlasten voor een huishouden stijgen met gemiddeld 3,4%. De onroerende zaakbelastingen (OZB) stijgen in 2023 uitsluitend met de inflatie. Omdat het voor de begroting niet nodig is, wordt de eerder geplande extra verhoging van 5% geschrapt. De afvalstoffenheffing stijgt voor de inwoners alleen met de inflatie. De rioolheffing voor 2023 blijft gelijk aan vorig jaar.
Verbeteren dienstverlening en versterken ambtelijke organisatie
De gemeente investeert in een betere dienstverlening en participatie. Dit doet zij door te handelen volgens haar nieuwe participatienota. Er wordt een projectleider aangesteld voor de participatieaanpak en het verbeteren van de communicatie vanuit dienstverlening. De functie van kernambtenaar wordt verder geprofessionaliseerd. Gemeente Veere wil ook een goede en interessante werkgever zijn. Daarom wordt er flink geïnvesteerd in de uitbreiding van de personeelsformatie. En er is extra aandacht voor het arbeidsmarktbeleid door goede werving en het zoeken van talent.
Een gedragen parkeerbeleid
Het parkeren in de gemeente Veere wordt eenvoudiger en goedkoper. De wijzigingen worden in 2023 ingevoerd. De lagere opbrengsten worden opgevangen door verlaging van de kosten en de te verwachten meeropbrengst.
Urgentie voor wonen
De gemeente wil in de komende jaren een groot aantal woningen bouwen. Dit om te voorkomen dat inwoners buiten de gemeente naar woonruimte moeten zoeken. Daarom wordt er binnen de gemeente een projectgroep opgericht die de realisatie van betaalbare nieuwbouwwoningen versnelt. Ook krijgt organiseren van wonen met zorg prioriteit.
Duurzaamheid
De CO2-uitstoot moet verminderen. In de gemeente Veere doet men dit door energieneutraal te wonen, ondernemen, vervoeren, werken en recreëren. Aan de hand van de landelijke Routekaart Maatschappelijk Vastgoed wordt in beeld gebracht hoe men het vastgoed in de gemeente verduurzaamt.
Een gezond financieel beleid
De meerjarenbegroting 2023-2026 laat een positief saldo zien. De gemeente streeft naar een minimum niveau van de algemene reserve van € 14 miljoen, zodat financiële tegenvallers kunnen worden opvangen. Een streven is ook om schulden in verhouding tot inkomsten op een stabiel niveau te houden.
Veiligheid
Er wordt ook geïnvesteerd in extra BOA-capaciteit. Dat gebeurt om de teruglopende politiecapaciteit op te vangen. Ook om meer avonden nachtdiensten te kunnen draaien, op momenten dat inzet van boa’s wordt gevraagd.
Meer lezen
Op veere.begrotingonline.nl/programmabegroting-2023 kunt u de begroting 2023 inzien.
Meer uit Middelburg
VEERE - Burgemeester Frederiek Schouwenaar van de gemeente Veere heeft vrijdagavond aan Joost Bakker een Veerse Waarderingsonderscheiding uitgereikt. Deze Vlissinger is gastconservator van Museum Veere.
3 uur geledenVLISSINGEN/GOES - Sinds kort biedt Adrz in haar ziekenhuizen in Vlissingen en Goes een snellere manier om hartpatiënten te onderzoeken. 'Deze verkorte echocardiografie richt zich op een specifieke aandoening van het hart in plaats van alle functies van het hart', staat in een persbericht van Adrz.
11 uur geledenGOES - De driedaagse banenmarkt 'Werken in Zeeland' is een vast, want populair, ingrediënt van Contacta. Ruim vijftig werkgevers presenteren zich op de beursvloer. "Da's een hartstikke mooi aantal", vindt eventmanager Mathias Koeman van LMG strategie+creatie. Dit bureau organiseert de banenmarkt samen met Jim Goedhart van de Zeeuwse Vacaturebank en het UWV. "We zijn ook blij dat alle branches vertegenwoordigd zijn."
14 uur geledenMIDDELBURG - Speciaal voor de Week van het Zeeuwse Boek (5-15 november) schreef auteur Corine Nijenhuis het geschenk 'De vergeten geschiedenis van Keetje'; een ontroerend verhaal over de zoektocht naar het verhaal van haar honderdjarige Zeeuwse moeder Keetje, die de Slag om Walcheren meemaakte.
1 dag geledenDOMBURG - In november zijn er herdenkingsplechtigheden in meerdere Veerse kernen. 'We staan stil bij de oorlogsslachtoffers die hun leven lieten voor onze vrijheid', laat gemeente Veere weten.
1 dag geledenARNEMUIDEN - Bij een aanrijding tussen een auto en een fietser is donderdagmorgen bij Arnemuiden de fietser gewond geraakt. Het slachtoffer is voorzien van medische zorg.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Voor de Tweede Kamerverkiezingen hebben woensdag de meeste stemmers uit de gemeente Middelburg voor D66 gekozen. In de gemeente Veere is dat het CDA. Terwijl landelijk de laatste stemmen geteld worden, liggen de PVV en D66 als grootste partijen dicht bij elkaar. In de peilingen hebben beide 26 zetels.
1 dag geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            