Begraafplaats op de schop, nabestaanden kunnen zich melden
THOLEN - De gemeente Tholen gaat aan de slag met de begraafplaats in Poortvliet. Van aantal graven zijn de rechten verlopen. Om die reden vraagt nabestaanden om zich te melden. Zij hebben een jaar de tijd. Als de gemeente na een jaar geen aanmeldingen voor een graf hebben gekregen, dan wordt de grafbedekking verwijderd.
De gemeente zoekt contact met rechthebbenden om de benodigde gegevens bij te werken. De rechthebbenden van graven waarvan de rechten zijn verlopen en die achterhaald kunnen worden, krijgen een brief van de gemeente. Een deel van de rechthebbenden kan echter niet worden achterhaald, bijvoorbeeld door verhuizing of overlijden. Om deze graven van een nieuwe rechthebbende te kunnen voorzien, worden deze betreffende gedenktekens gemarkeerd met een sticker met de tekst: ‘Contact gezocht - Zie publicatiebord’. Gedenktekens van graven waarvan afstand is gedaan van de rechten worden voorzien van een andere kleur sticker met de tekst: ‘Afstand gedaan, dit grafmonument wordt verwijderd. Zie publicatiebord’. Eventuele andere belanghebbenden kunnen zich dan nog melden.
Reageren
Nabestaanden of belanghebbenden die dat willen, hebben een jaar de tijd om te reageren. Als de gemeente na een jaar geen aanmeldingen voor een graf hebben gekregen, dan wordt de grafbedekking verwijderd. Op de webpagina ‘Achterhalen rechthebbenden begraafplaatsen’ is extra informatie en antwoorden op veel gestelde vragen te vinden. Op deze pagina kunnen inwoners met een druk op de knop ‘Registratie begraafplaatsadministratie’ direct met Digid eenvoudig alle benodigde gegevens doorgeven. Uiteraard is telefonisch contact ook mogelijk via tel 14 0166.
Meer uit Tholen
THOLEN - Phila Musica uit Vlissingen treedt op woensdag 21 oktober op in de Meulvliet in Tholen. Het orkest bestaat uit ongeveer dertig muzikanten met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking.
17 uur geledenZEELAND - Amateurzangers uit Zeeland krijgen op zaterdag 10 oktober 2026 een bijzondere kans: zingen én leren van de professionals van het Nederlands Kamerkoor. Voor het eerst organiseert het koor een Zingdag in Middelburg, in samenwerking met de Zeeuwse Concertzaal. Zowel individuele zangers als koren kunnen deelnemen.
21 uur geledenTHOLEN - Organisaties in Zeeland kunnen subsidie aanvragen voor culturele projecten die in 2027 én 2028 plaatsvinden. Voor de Oosterschelderegio, waar ook de gemeente Tholen onder valt, is hiervoor 215.000 euro beschikbaar.
1 dag geledenPOORTVLIET - Houd je van zingen, popmuziek en samen muziek maken? Dan is Voices in Harmony misschien wel iets voor jou.
1 dag geledenSTAVENISSE - Het historische Nöhren-orgel in de Hervormde Kerk van Stavenisse klinkt zaterdagavond 26 september tijdens een concert. Organist Jan Noordzij verzorgt het programma ter gelegenheid van de ingebruikname van het gerestaureerde orgel.
1 dag geledenTHOLEN/SINT PHILIPSLAND - Langs de Broekseweg en de N257 (Philipsdam) komen twee nieuwe flitspalen. De camera's controleren alleen op snelheid. Het is nog niet bekend wanneer de flitspalen geplaatst gaan worden.
2 dagen geledenTHOLEN - Na een koele donderdag en een koude nacht keert de warmte dit weekend snel terug. Vanaf vrijdag loopt de temperatuur op en kan het zondag lokaal 25 graden worden. Ook de laatste dagen van september kunnen warm verlopen, al is dat nog onzeker.
2 dagen geleden