Begluurde flatbewoners verliezen rechtszaak tegen museum Tate
LONDEN (ANP/RTR) - Londenaren die zich bekeken voelen door bezoekers van het museum Tate Modern hebben woensdag bot gevangen bij het gerechtshof. Vier bewoners van een appartementencomplex aan de overkant van het museum eisten maatregelen tegen bezoekers die vanuit een hooggelegen observatiepunt in het Tate bij hen naar binnen gluren. Ze voelen zich "ernstig in hun woongenot" belemmerd.
Volgens de klagers gebruiken bezoekers soms zelfs verrekijkers om in de kamers van hun appartementen te gluren. Sommige museumbezoekers plaatsten foto's van het 'gestolen' uitzicht op Instagram, die inmiddels door zo'n 39.000 mensen zijn bekeken.
In reactie op hun klachten plaatste het museum eerder een bordje met het verzoek aan bezoekers de privacy van omwonenden te respecteren. Ook ziet beveiliging er nu op toe dat ze geen foto's maken. De vier buren vinden deze maatregelen niet afdoende en gingen na een eerder voor hen ongunstig vonnis in hoger beroep.
Het hof in Londen oordeelde dat het bekijken van een uitzicht "geen hinder veroorzaakt in juridische zin", zoals lawaai, vuil, dampen en schadelijke geuren dat wel doen. De rechter suggereerde al in eerste aanleg dat de bewoners gordijnen zouden kunnen ophangen om hun privacy te beschermen.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Thailand stopt met een maatregel die bedoeld was om meer toeristen te trekken. Het kabinet heeft besloten de regeling voor visumvrij reizen voor bezoeken van maximaal zestig dagen te schrappen. Dit besluit treft vakantiegangers uit Nederland en 92 andere landen.
52 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich zegt te hebben vernomen dat het Internationaal Strafhof (ICC) verzoekt om zijn aanhouding. Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde Middle East Eye meldde maandag op basis van anonieme bronnen dat het verzoek zou zijn gedaan om vermeende misdaden tegen de menselijkheid, gepleegd in de bezette Westelijke Jordaanoever.
54 minuten geledenABNUB (ANP/AFP) - Bij een schietpartij in het Egyptische Abnub zijn zeker acht mensen omgekomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land dinsdag. Vijf anderen raakten gewond. Maandag opende een schutter daar vanuit een auto het vuur op ogenschijnlijk willekeurige voorbijgangers, waarna hij werd doodgeschoten door de politie. De dader zou psychiatrisch patiënt zijn. Staatskrant Al-Ahram schat het slachtoffertal hoger in, en noemt zeker tien doden en vijftien gewonden.
1 uur geledenMARMARIS (ANP/AFP) - Nog tien schepen van de hulpvloot voor Gaza zijn onderweg naar het Palestijnse gebied, meldt organisator Global Sumud Flotilla. Die verklaart dat Israël de 41 andere schepen heeft tegengehouden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - In Spanje is een onderzoek ingesteld naar oud-premier José Zapatero. De voormalige premier wordt verdacht in een witwaszaak rond de staatssteun die Spanje in coronatijd uittrok voor het redden van de luchtvaartmaatschappij Plus Ultra. Zapatero wordt lidmaatschap van een criminele organisatie verweten. Ook wordt hij verdacht van beïnvloeding en valsheid in geschrifte. Daarnaast wordt dinsdag onderzoek gedaan bij onder meer zijn kantoor en zijn dochters bedrijf.
1 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Twintig handlangers van Jos Leijdekkers, ook bekend als Bolle Jos, zijn schuldig bevonden aan de invoer van 11 ton cocaïne uit Sierra Leone. De Dendermondse strafrechter heeft hen dinsdag celstraffen van achttien maanden tot tien jaar opgelegd. Ook legde de rechter boetes van 4000 tot 80.000 euro op. Een aantal drugscriminelen kreeg daarnaast een havenverbod.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
4 uur geleden