Begluurde flatbewoners verliezen rechtszaak tegen museum Tate
LONDEN (ANP/RTR) - Londenaren die zich bekeken voelen door bezoekers van het museum Tate Modern hebben woensdag bot gevangen bij het gerechtshof. Vier bewoners van een appartementencomplex aan de overkant van het museum eisten maatregelen tegen bezoekers die vanuit een hooggelegen observatiepunt in het Tate bij hen naar binnen gluren. Ze voelen zich "ernstig in hun woongenot" belemmerd.
Volgens de klagers gebruiken bezoekers soms zelfs verrekijkers om in de kamers van hun appartementen te gluren. Sommige museumbezoekers plaatsten foto's van het 'gestolen' uitzicht op Instagram, die inmiddels door zo'n 39.000 mensen zijn bekeken.
In reactie op hun klachten plaatste het museum eerder een bordje met het verzoek aan bezoekers de privacy van omwonenden te respecteren. Ook ziet beveiliging er nu op toe dat ze geen foto's maken. De vier buren vinden deze maatregelen niet afdoende en gingen na een eerder voor hen ongunstig vonnis in hoger beroep.
Het hof in Londen oordeelde dat het bekijken van een uitzicht "geen hinder veroorzaakt in juridische zin", zoals lawaai, vuil, dampen en schadelijke geuren dat wel doen. De rechter suggereerde al in eerste aanleg dat de bewoners gordijnen zouden kunnen ophangen om hun privacy te beschermen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
2 minuten geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
24 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.
27 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - Naast de drie Nederlanders die zijn vrijgelaten uit Venezolaanse gevangenissen, heeft dat land ook andere buitenlanders laten gaan. Het gaat volgens de Tsjechische minister Petr Macinka om mensen uit Tsjechië, Ierland, Roemenië, Duitsland, Albanië en Oekraïne.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft vrijdag bevestigd dat Groenland valt onder de beschermingsgarantie van het Europees Verdrag. Dagenlang weigerde de Commissie antwoord te geven op de vraag of artikel 42.7, dat die garantie aan EU-lidstaten biedt, ook op Groenland van toepassing is, omdat het een overzees gebiedsdeel is.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement dat de situatie van de energievoorzieningen "heel moeilijk" is en dat Oekraïne nog maar genoeg brandstof heeft voor ruim twintig dagen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.
4 uur geleden