Begluurde flatbewoners verliezen rechtszaak tegen museum Tate
LONDEN (ANP/RTR) - Londenaren die zich bekeken voelen door bezoekers van het museum Tate Modern hebben woensdag bot gevangen bij het gerechtshof. Vier bewoners van een appartementencomplex aan de overkant van het museum eisten maatregelen tegen bezoekers die vanuit een hooggelegen observatiepunt in het Tate bij hen naar binnen gluren. Ze voelen zich "ernstig in hun woongenot" belemmerd.
Volgens de klagers gebruiken bezoekers soms zelfs verrekijkers om in de kamers van hun appartementen te gluren. Sommige museumbezoekers plaatsten foto's van het 'gestolen' uitzicht op Instagram, die inmiddels door zo'n 39.000 mensen zijn bekeken.
In reactie op hun klachten plaatste het museum eerder een bordje met het verzoek aan bezoekers de privacy van omwonenden te respecteren. Ook ziet beveiliging er nu op toe dat ze geen foto's maken. De vier buren vinden deze maatregelen niet afdoende en gingen na een eerder voor hen ongunstig vonnis in hoger beroep.
Het hof in Londen oordeelde dat het bekijken van een uitzicht "geen hinder veroorzaakt in juridische zin", zoals lawaai, vuil, dampen en schadelijke geuren dat wel doen. De rechter suggereerde al in eerste aanleg dat de bewoners gordijnen zouden kunnen ophangen om hun privacy te beschermen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.
5 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.
26 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.
49 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten gaan na de treincrash met tientallen doden niet uit van sabotage. "De mogelijkheid van sabotage is nooit overwogen", verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. Hij zei dat al vanaf het begin wordt gekeken naar een technische oorzaak. "Er is nooit iets geweest dat op het tegendeel wijst."
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen, is ook voor het Europees Parlement volstrekt onacceptabel. Dat geldt ook voor de extra importheffingen die Trump oplegt aan de landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Groenland is niet te koop en Trump moet worden gestopt, is de centrale boodschap.
1 uur geledenAL-HOL (ANP/RTR/DPA/AFP) - De door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) hebben zich naar eigen zeggen teruggetrokken uit het vluchtelingenkamp Al-Hol. In dat kamp zitten duizenden mensen vast die lid waren van terreurbeweging Islamitische Staat, of familie zijn van voormalige jihadisten. De Syrische krijgsmacht zegt de controle over het kamp over te nemen.
1 uur geleden