Begluurde flatbewoners verliezen rechtszaak tegen museum Tate
LONDEN (ANP/RTR) - Londenaren die zich bekeken voelen door bezoekers van het museum Tate Modern hebben woensdag bot gevangen bij het gerechtshof. Vier bewoners van een appartementencomplex aan de overkant van het museum eisten maatregelen tegen bezoekers die vanuit een hooggelegen observatiepunt in het Tate bij hen naar binnen gluren. Ze voelen zich "ernstig in hun woongenot" belemmerd.
Volgens de klagers gebruiken bezoekers soms zelfs verrekijkers om in de kamers van hun appartementen te gluren. Sommige museumbezoekers plaatsten foto's van het 'gestolen' uitzicht op Instagram, die inmiddels door zo'n 39.000 mensen zijn bekeken.
In reactie op hun klachten plaatste het museum eerder een bordje met het verzoek aan bezoekers de privacy van omwonenden te respecteren. Ook ziet beveiliging er nu op toe dat ze geen foto's maken. De vier buren vinden deze maatregelen niet afdoende en gingen na een eerder voor hen ongunstig vonnis in hoger beroep.
Het hof in Londen oordeelde dat het bekijken van een uitzicht "geen hinder veroorzaakt in juridische zin", zoals lawaai, vuil, dampen en schadelijke geuren dat wel doen. De rechter suggereerde al in eerste aanleg dat de bewoners gordijnen zouden kunnen ophangen om hun privacy te beschermen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
41 minuten geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
44 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van Belgiƫ, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
8 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
8 uur geleden