Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Begin kwartaalcijferseizoen op aandelenbeurzen

Begin kwartaalcijferseizoen op aandelenbeurzen

AMSTERDAM (ANP) - Het cijferseizoen gaat deze week weer beginnen op de aandelenbeurzen. De aandacht van beleggers zal daarbij vooral uitgaan naar de prestaties van de grote Amerikaanse banken in het derde kwartaal en de verwachtingen voor de komende tijd. Op de beurs in Amsterdam staan resultaten gepland van verschillende bedrijven, waaronder omzetcijfers van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway. Daarnaast blijft de energiesector in de schijnwerpers staan, door de sterk stijgende prijzen voor olie en gas.

De banken JPMorgan Chase, Goldman Sachs, Citigroup, Bank of America, Wells Fargo en Morgan Stanley openen de boeken over de afgelopen periode. Ook luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines en de grote vermogensbeheerder BlackRock komen met kwartaalpublicaties.

In Amsterdam gaat de belangstelling behalve naar Just Eat Takeaway ook uit naar cijfers van navigatiedienstverlener TomTom, uitbater van snellaadstations Fastned, chipbedrijf RoodMicrotec, toeleverancier aan apotheken Fagron en beddenverkoper Beter Bed. Het Franse luxebedrijf LVMH meldt eveneens kwartaalgegevens.

Macro-economische agenda

De macro-economische agenda is vrij goed gevuld. Zo komen er verschillende economische cijfers uit het Verenigd Koninkrijk, China, de Verenigde Staten en de eurozone. Het gaat onder meer om inflatie, handel en consumentenvertrouwen. In Duitsland wordt informatie gemeld over het beleggersvertrouwen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) komt met economische vooruitzichten.

De energiemarkt houdt de gemoederen flink bezig. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg vrijdag nog voor het eerst sinds 2014 even boven de 80 dollar. Door de grote vraag naar olie vanwege het sterke economische herstel van de coronacrisis en het beperkte aanbod worden de prijzen aangejaagd. Ook de gasprijzen zitten sterk in de lift. Oliekartel OPEC en het Internationaal Energie Agentschap (IEA) brengen deze week rapporten naar buiten.

Grillig verloop

De handel op de beurzen liet vorige week een grillig verloop zien door onzekerheid over de inflatie en het schuldenplafond in de VS. Vrijdag kwam ook het Amerikaanse banenrapport naar buiten, dat veel zwakker uitviel dan verwacht. Dat zorgde weer voor onzekerheid over het monetair beleid van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de VS.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde vrijdag 0,7 procent lager op 772,05 punten. De markten elders in Europa lieten een wisselend beeld zien. Wall Street ging met kleine koersverliezen het weekend in.

Meer uit Financieel

Reuters: China koopt minstens 10 ladingen Amerikaanse sojabonen

BEIJING/SINGAPORE (ANP/RTR) - China heeft minstens tien ladingen Amerikaanse sojabonen gekocht in contracten die sinds dinsdag zijn getekend. Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee handelaren met kennis van de deals. Dit versterkt de piek in Chinese aankopen van Amerikaanse goederen na de recente dooi in de handelsbetrekkingen tussen de VS en China.

39 minuten geleden
Computerfabrikant HP gaat komende jaren tot 6000 banen schrappen

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.

8 uur geleden
Nvidia zakt op Wall Street na zorgen over concurrentie AI-chips

NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.

8 uur geleden
Warner schikt zaak en start samenwerking met AI-muziekplatform

CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.

9 uur geleden
Bloomberg: Hassett gezien als favoriet voor nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.

10 uur geleden
Pantserhouwitsers krijgen beschermend net tegen drones

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.

11 uur geleden
ABN AMRO stijgt fors in AEX na banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.

12 uur geleden