Begin juli werkzaamheden aan Tholensebrug en Vossenmeersebrug
THOLEN - Begin juli zal de Tholensebrug voor een nacht volledig afgesloten zijn voor werkzaamheden. Hierna zal de toegestane snelheid naar beneden gaan. Ook op de Vossenmeersebrug zullen er maatregelingen genomen worden.
Vanaf begin juli zijn er snelheidsbeperkingen op de Tholensebrug vanwege de plaatsing van barriers langs de vangrails. Na inspectie blijkt namelijk dat deze aan vervanging toe zijn. Op dinsdag 6 juli vanaf 20:00 uur zal de weg worden afgesloten voor autoverkeer. De volgende ochtend wordt de weg om 06:00 uur weer vrijgegeven. Vanaf dat moment zal de toegestane snelheid ook omlaag gaan. De snelheid gaat van 80 km per uur terug naar 70 bij droog weer en 50 bij nat weer.
Vossenmeersebrug
Ook de Vossenmeersebrug kwam niet geheel door de inspectie. De brug zal op termijn als vermoeid beschouwd, hierdoor komt er een gewichtsbeperking voor verkeer zwaarder dan 35 ton. Sinds de bouw is er acht keer meer meer verkeer dat gebruik maakt van de brug. Het passerende verkeer is ook nog eens veel zwaarder geworden. Volgens Rijkswaterstaat is groot onderhoud nodig aan de brug. Wanneer dit gedaan wordt, is nog niet duidelijk.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Wie bij de Kleine Muiterij langs de rand van Sint-Annaland stopt, waant zich even in een andere tijd. De kopgevel met het bouwjaar 1646 in rode steentjes gemetseld is voor menig Stallander een bekend gezicht. Maar welke verhalen er achter die bakstenen schuilgaan, blijven voor velen onbekend. Hier woont vrijgezel Nico Kodde (75), de derde en waarschijnlijk laatste generatie van zijn familie die nog boert op één van de oudste boerderijen van Zeeland.
7 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Muziekvereniging Euterpe verzorgt op zaterdag 20 december haar jaarlijkse kerstconcert in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met gospelkoor Polyhymnia.
13 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.
1 dag geledenTHOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers.
1 dag geledenTHOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.
2 dagen geledenTHOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.
2 dagen geleden