Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beeld oud-president Jackson doelwit demonstranten Washington'

'Beeld oud-president Jackson doelwit demonstranten Washington'

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - Demonstranten in de Amerikaanse hoofdstad Washington hebben dinsdag geprobeerd een standbeeld van oud-president Andrew Jackson in een park voor het Witte Huis neer te halen.

Volgens CNN trachtten actievoerders het beeld in Lafayette Square door middel van touwen van zijn sokkel te trekken. Op videobeelden is te zien dat de politie de demonstranten daarop terugdringt. De aanwezige journalisten zouden door de US Secret Service, de Amerikaanse geheime dienst, geïnstrueerd zijn het Witte Huis-terrein onmiddellijk te verlaten, aldus CNN.

In veel landen, waaronder de VS, het Verenigd Koninkrijk en Nederland, is de roep om beelden van kolonisatoren en slavenhandelaren te verwijderen luider geworden. Wereldwijd zijn er demonstraties tegen racisme sinds de zwarte Amerikaan George Floyd een paar weken geleden stierf nadat een agent minutenlang met een knie op zijn nek had gedrukt.

Zevende president

Andrew Jackson was van 1829 tot 1837 de zevende president van de Verenigde Staten. Het standbeeld in Washington stelt hem te paard voor. Onder Jackson werd in 1830 de Indian Removal Act aangenomen, die als doel had de inheemse bevolking uit gebieden in het zuiden van de VS te verdrijven en hervestigen. Ook bezat Jackson gedurende zijn leven meer dan vijfhonderd slaven. Maandag werd in Jacksonville (Florida) een standbeeld van de voormalig president beklad, meldden lokale media.

President Donald Trump heeft kritiek geuit op de demonstranten die het op het beeld in Washington gemunt hadden. "Talloze mensen gearresteerd voor het schandalige vandalisme in Lafayette Park van het prachtige standbeeld van Andrew Jackson", schreef Trump op Twitter. Ook waarschuwde de president dat op dergelijk vandalisme celstraffen staan.

Meer uit Buitenland

Tienduizenden Duitsers demonstreren tegen verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.

48 minuten geleden
Kremlin sluit ontmoeting Poetin en Zelensky bij G20-top uit

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.

1 uur geleden
Jongste koning ter wereld begraven in Oeganda, strijd om opvolger

KAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.

2 uur geleden
Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

4 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

4 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

6 uur geleden
Zelensky meldt langdurige Russische aanvallen op meerdere plekken

KYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.

7 uur geleden