Beek en Eindhoven melden eerste regionale hittegolf van dit jaar
HILVERSUM (ANP) - In het zuiden van het land zijn de eerste regionale hittegolven een feit. Rond 13.15 uur werd het in het Limburgse Beek bij Maastricht 30,3 graden. Niet veel later was het raak in Eindhoven. Daar tikte het kwik rond 14.00 uur de 31,1 graden aan.
Voor een regionale hittegolf zijn vijf zomerse dagen op rij nodig. Het moet dan 25 graden of warmer zijn en daarvan moeten minstens drie dagen tropisch warm zijn met temperaturen van 30 graden of meer.
Sinds afgelopen maandag ligt de temperatuur op vrijwel alle weerstations in Brabant en Limburg boven 25 graden, meldt Weer.nl. Afgelopen woensdag en donderdag was het tropisch warm. Met de vrijdag gemeten temperaturen is aan de criteria voor een hittegolf voldaan.
De Bilt heeft de criteria bij lange na niet bereikt. Dat betekent dat het geen officiële landelijke hittegolf wordt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.
2 uur geledenBREDA (ANP) - In Breda is woensdagavond een 14-jarige jongen verwond met een mes. Hij moest naar het ziekenhuis. Een of twee jongens zijn de mogelijke daders, meldt de politie.
2 uur geledenHAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.
5 uur geledenROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.
9 uur geleden