Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven plaatsen meer nieuwe vacatures, maar vervullen die ook

Bedrijven plaatsen meer nieuwe vacatures, maar vervullen die ook

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers plaatsten in het eerste kwartaal voor het eerst in een jaar tijd weer meer nieuwe vacatures. Die wisten ze ook vaker te vervullen, waardoor de krapte op de arbeidsmarkt volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ongeveer stabiel is gebleven op een nog altijd hoog niveau.

Er waren begin dit jaar 122 vacatures per 100 werklozen. Dat is nagenoeg hetzelfde als eind vorig jaar. De piek was in de eerste helft van 2022, toen er 143 openstaande plekken per 100 werklozen waren. Inmiddels weten bedrijven en werkzoekenden elkaar weer iets beter te vinden, maar de arbeidsmarkt blijft krap.

Werkgevers plaatsten van januari tot en met maart 381.000 nieuwe vacatures. Dat zijn er 11.000 meer dan een kwartaal eerder. De voorgaande vier kwartalen daalde het aantal nieuwe vacatures juist steeds. Begin dit jaar werden er ook 381.000 vacatures vervuld, waardoor de arbeidsmarkt niet krapper werd.

Grootste tekorten

In de handel, zakelijke dienstverlening en zorg is de behoefte aan nieuw personeel het grootst. Deze sectoren zijn samen goed voor de helft van de openstaande banen. In de zorg nam het aantal vacatures het hardst toe, met 3000.

In de eerste drie maanden van dit jaar waren er zo'n 11,6 miljoen banen. Ongeveer 2,6 miljoen daarvan waren voor zelfstandigen en ongeveer 9 miljoen voor 'gewone' werknemers. Het aantal werknemersbanen steeg met 0,6 procent, voor zelfstandigen kwam er iets minder werk bij (plus 0,4 procent). Alleen bij uitzendbureaus daalde het aantal banen in deze periode, met bijna 1 procent.

Meer uren

Om de personeelstekorten op te lossen wil het kabinet onder meer dat mensen die al werken meer uren gaan maken. Dat is in het eerste kwartaal nog niet gelukt. Het aantal gewerkte uren nam juist met 0,4 procent af ten opzichte van eind vorig jaar, seizoensinvloeden buiten beschouwing gelaten.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

2 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

3 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

3 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

5 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

6 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

13 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

17 uur geleden