Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven Noord-Nederland willen snellere verbindingen met regio

Bedrijven Noord-Nederland willen snellere verbindingen met regio

GRONINGEN (ANP) - Bedrijven in Noord-Nederland willen dat de overheid investeert in snellere verbindingen met de regio. Dat staat in een nieuw visiedocument van VNO-NCW MKB Noord. De ondernemersorganisatie spoort bijvoorbeeld aan tot het realiseren van een plan als de Lelylijn, een spoorlijn tussen Lelystad en Groningen. En bouw de N33 om tot de A33 naar de Eemshaven en laat Groningen Airport Eelde een aanvulling worden op de infrastructuur, aldus de lobbyclub.

In de afgelopen periode zette de vereniging zich vooral in voor goede en effectieve steunmaatregelen vanwege de coronacrisis. Nu de economie langzaam weer open gaat en er een nieuw kabinet wordt verwacht, wil de organisatie wijzen op belangrijke aandachtspunten van ondernemers uit de drie noordelijke provincies.

De ondernemers opperen ook om innovatiegelden beschikbaar te maken voor het midden- en kleinbedrijf en het Noorden uit te roepen tot koplopersregio voor de energietransitie en circulair ondernemen. Verder willen ze onder meer dat het elektriciteitsnetwerk op bedrijventerreinen wordt versterkt, evenals de digitale infrastructuur voor 5G, 6G en verdere innovaties.

Jaag forse woningbouwopgave aan met gezamenlijk woonplan Noord-Nederland, zo bepleit VNO-NCW MKB Noord ook nog richting de partijen aan de formatietafel. "En neem daarbij de belemmeringen als de stikstofproblematiek weg." Er zou bijvoorbeeld moeten worden geïnvesteerd in grootschalige woonprojecten. Dan gaat het ook om de extra toezegging van 220.000 woningen.

Meer uit Financieel

Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in zijn jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

11 minuten geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

29 minuten geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

1 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

1 uur geleden
Franse autoriteiten willen Elon Musk ondervragen over X

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X, waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.

1 uur geleden
Nederlands toerismebureau: minder bezoekers uit Azië door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.

2 uur geleden
Nederlandse export bloemen en planten krimpt in eerste kwartaal

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

3 uur geleden