Bedrijven mogen mogelijk toch rendieren verhuren tijdens Kerstmis
DEN HAAG (ANP) - Bedrijven mogen mogelijk toch rendieren verhuren voor evenementen zoals tijdens Kerstmis. De minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit moet een aanvraag daartoe alsnog inhoudelijk gaan behandelen. Dat heeft het College van Beroep voor het Bedrijfsleven (CBb) bepaald in een zaak die de bedrijven hadden aangespannen tegen de minister.
Rendieren vallen onder het circusdierenverbod en volgens de minister was het niet mogelijk de regels aan te passen zodat ze onder dezelfde soort voorschriften vallen als huisdieren. Daar hadden de bedrijven om gevraagd. Het CBb was het oneens met de minister omdat zo'n verzoek volgens Europees recht alleen na "gedegen wetenschappelijk onderzoek" mag worden afgewezen. De minister van Landbouw moet nu binnen zes maanden alsnog inhoudelijk een beslissing nemen over de aanvraag.
Nederland heeft het gebruik van wilde zoogdieren in circussen jaren geleden verboden. Het verbod geldt sinds 15 september 2015. Er is een lijst van dieren die nog wel in circussen mogen worden gehouden en daarop staan onder meer het paard, de hond, de kameel, de dromedaris, de goudhamster en het konijn. Ook dieren van andere dierklassen zoals vogels, reptielen, amfibieƫn en insecten mogen wel optreden.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Er zijn forse lokale verschillen in de kosten voor de aanvraag van bouwvergunningen in Nederland. Dat stelt Vereniging Eigen Huis (VEH) in haar jaarlijkse steekproef. In sommige gemeenten is een bouwvergunning tienduizenden euro's duurder dan in andere.
56 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Regionale lunchketens weten hun klanten beter aan zich te binden dan grote landelijke en internationale ketens, blijkt uit een rapport van marktonderzoeksbureau Multiscope onder ruim 3500 Nederlanders.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie wordt steeds minder opgedreven door huurverhogingen, voorziet ABN AMRO. Volgens de economen van de bank is dat goed nieuws, omdat het erop wijst dat de doorwerking van de inflatiepiek van 2022 op huurverhogingen en huisvestingskosten langzaam wegebt. Hierdoor verbetert volgens hen het structurele inflatiebeeld voor Nederland.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie wordt steeds minder opgedreven door huurverhogingen, voorziet ABN AMRO. Volgens de economen van de bank is dat goed nieuws, omdat het erop wijst dat de doorwerking van de inflatiepiek van 2022 op huurverhogingen en huisvestingskosten langzaam wegebt. Hierdoor verbetert volgens hen het structurele inflatiebeeld voor Nederland.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet geboekt, geholpen door hogere prijzen voor advertenties op zijn platformen. De winst daalde wel onder druk van hogere kosten voor onder meer AI-investeringen en banenverlies.
8 uur geleden