Bedrijven investeerden bijna 2 procent minder in december
DEN HAAG (ANP) - Bedrijven hebben in december 1,9 procent minder geïnvesteerd in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder. Vooral in personenauto's en infrastructuur werd minder geld gestoken, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In vliegtuigen en gebouwen werd juist meer geïnvesteerd.
De mate waarin bedrijven bereid zijn om te investeren heeft volgens het CBS te maken met de situatie op de afzetmarkten. Ook de prestaties op de financiële markten is van invloed op de investeringsbereidheid, aldus het statistiekbureau. De cijfers zijn volgens het CBS niet gecorrigeerd voor werkdagen. December 2022 had twee werkdagen minder dan december 2021.
Het CBS meldt verder dat de omstandigheden voor investeringen volgens ondernemers in februari iets ongunstiger zijn dan in december. Dit komt vooral doordat de groei van de export van goederen op jaarbasis kleiner was en de rente opliep.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
5 uur geleden