Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijfsresultaten en Amerikaanse rente beheersen beursweek

Bedrijfsresultaten en Amerikaanse rente beheersen beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers staan voor een drukke week nu de cijferperiode zijn hoogtepunt bereikt. In Nederland komen grote bedrijven als Philips, KPN, Randstad, Shell en Air France-KLM met cijfers en ook uit het buitenland komt er het nodige cijfergeweld op ze af. Daarbij valt met name de Verenigde Staten op waar een reeks techbedrijven als Tesla, Apple, Amazon, Facebook, Microsoft en Google-moeder Alphabet de boeken opent.

Bovendien gaat de aandacht uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De beleidsmakers van de Amerikaanse koepel van centrale banken komen dinsdag en woensdag bijeen. Er wordt weinig vuurwerk verwacht van die vergadering. Mogelijk geeft de Fed wel een eerste signaal af wanneer het opkoopprogramma voor bedrijfs- en staatsobligaties waarmee de centrale bank de economie ondersteunt tijdens de coronacrisis, wordt afgebouwd. Een formele aankondiging komt vermoedelijk pas later dit jaar, denken economen.

Voor de Fed met zijn rentebesluit naar buiten komt, hebben in Nederland onder meer medisch technologiebedrijf Philips, chipbedrijven ASMI en Besi, telecombedrijf KPN, uitzender Randstad, winkelvastgoedfondsen Wereldhave en Unibail-Rodamco-Westfield en tankopslag bedrijf Vopak al inzicht gegeven in hun prestaties. Later in de week komen ook dataleverancier RELX, olie- en gasbedrijf Shell en luchtvaartmaatschappij Air France-KLM daar nog bij, net als een reeks aan kleinere bedrijven.

Inflatiecijfers

Ook buiten de landsgrenzen wordt het druk. Behalve de Amerikaanse techbedrijven openen nog veel ondernemingen de boeken als speelgoedfabrikant Hasbro, industrieel concern 3M, pakketbezorger UPS, DAF-moeder Paccar, levensmiddelenconcern Mondelez, koffieketen Starbucks, farmaceut Pfizer, fastfoodondernemingen McDonald's en Yum! Brands, vliegtuigfabrikant Boeing en autoproducent Ford.

Op macro-economisch gebied is er ook het nodige nieuws. Zo komen er uit onder meer Duitsland Frankrijk en de eurozone inflatiecijfers. Ook worden nieuwe cijfers over de economische groei in veel Europese landen vrijgegeven.

Meer uit Financieel

Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

4 uur geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

11 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

11 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

14 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

16 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

16 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

17 uur geleden