Bedrijfskantine op de schop doordat thuiswerken de norm blijft
DEN HAAG (ANP) - De catering in bedrijfsrestaurants gaat flink op de schop vanwege de verwachting dat thuiswerken ook na de coronacrisis de norm zal zijn. Cateraars zijn aan het afschalen en komen met nieuwe concepten voor kantoorpersoneel, meldt De Telegraaf.
"Veel klanten stoten kantoren af, omdat veel mensen thuiswerken. En als we terugkeren op kantoor, dan zal dat niet meer van negen tot vijf zijn", stelt commercieel directeur Mark Hartmans van Albron, de grootste onafhankelijke cateraar van Nederland.
Onderzoeksbureau TNO meldde eerder dit jaar dat een kwart van de werknemers ook na de coronacrisis thuis wil blijven werken. Daarnaast wil 43 procent thuiswerken en op locatie werken combineren. Albron verwacht dat de bedrijfscatering op kantoren hierdoor met 20 procent zal krimpen. Daarom is het volgens Hartmans van belang dat bedrijven met andere formules komen. "We hebben bijvoorbeeld al een samenwerking met Albert Heijn To Go en dat zien we op steeds meer kantoren terug. Bovendien zullen mensen vooral bijeenkomen voor vergaderingen. Dat betekent dat er meer eten en drinken door de dag heen wordt verzorgd."
Cateraars
Ook sectoreconoom Thijs Geijer van ING vraagt zich in De Telegraaf af hoe cateraars zich zullen aanpassen. "Voor de bedrijfskantines wordt de situatie heel anders. Wat voor concept zet je dan neer? Is dat nog steeds zittend aan een tafel met een broodje of afhalen bij een kiosk?".
Geijer verwacht echter niet dat thuiswerken negatief zal uitpakken voor cateringbedrijven. "Het is niet zo dat een hele markt verdwijnt. De bedrijfskantines op productielocaties en in de zorg blijven gewoon in huidige vorm bestaan."
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
43 minuten geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
1 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
22 uur geleden