Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijf achter The Sims schrapt bijna zevenhonderd banen

Bedrijf achter The Sims schrapt bijna zevenhonderd banen

REDWOOD CITY (ANP/BLOOMBERG) - Computerspelbedrijf Electronic Arts (EA) gaat ongeveer 670 mensen ontslaan. Het Amerikaanse bedrijf, bekend van onder meer voetbalvideogamefranchise FIFA en The Sims, neemt afscheid van 5 procent van het personeelsbestand. EA sluit zich aan bij meerdere gamebedrijven die de afgelopen tijd ontslagrondes aankondigden, waaronder Sony en Microsoft.

EA ontslaat een deel van het personeelsbestand naar eigen zeggen om veranderende klantbehoeften en omdat het bedrijf op andere zaken wil focussen. Zo wordt ook de ontwikkeling van een onbekend aantal games stopgezet. Een jaar geleden schrapte het gameconcern ook al honderden banen.

Sony kondigde eerder deze week aan dat bij de videogametak van dat bedrijf negenhonderd banen geschrapt worden. Ook bij de Nederlandse dochteronderneming Guerrilla Games vallen ontslagen. Techgigant Microsoft maakte vorige maand bekend bijna 2000 mensen te ontslaan bij de videogametak van het bedrijf, waaronder ook Activision Blizzard valt. Gamebedrijven hebben er onder meer last van dat consumenten na de coronapandemie minder aan games uitgeven.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

4 minuten geleden
Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

1 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen ziet omzet dalen

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.

2 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan goedkopere laptop

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.

2 uur geleden
Philips schittert op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.

4 uur geleden
Rechter wijst bezwaren beveiligers over gunning Schiphol af

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.

5 uur geleden
Winst bitcoin van afgelopen zomer volledig tenietgedaan

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.

5 uur geleden