Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijf achter Luxaflex grote winnaar op rustige beursdag

Bedrijf achter Luxaflex grote winnaar op rustige beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Hunter Douglas, het bedrijf achter het bekende raambekledingsproduct Luxaflex, werd maandag ruim een vijfde meer waard op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op het bericht dat topman en president-commissaris Ralph Sonnenberg zijn overnamebod op het bedrijf heeft verhoogd. Verder was het een rustige handelssessie. Veel bedrijven waren dicht vanwege tweede pinksterdag. Ook hadden beleggers in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, Denemarken en Noorwegen een vrije dag.

Hunter Douglas sloot meer dan 21 procent hoger op ruim 83 euro. Daarmee ging de koers van het aandeel voorbij de door Sonnenberg verhoogde biedprijs. Die bedraagt nu 82 euro per aandeel. Eerder bood hij nog 64 euro per aandeel, maar er was kritiek van aandeelhouders dat die prijs veel te laag zou zijn. Sonnenberg heeft via zijn investeringsmaatschappij Bergson Beheer al 83 procent van de stukken in handen. Beleggers lijken erop te speculeren dat de topman zijn bod later misschien nog een keer moet verhogen om het bedrijf in zijn geheel in handen te krijgen.

De belangrijkste beursgraadmeters in Europa eindigden in de plus. De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,5 procent hoger op 710,46 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1056,74 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Londen klommen tot 0,5 procent.

Ryanair

Ryanair daalde verder licht in waarde in Dublin. Volgens topman Michael O'Leary van de Ierse prijsvechter stijgt het aantal boekingen fors nu steeds meer landen hun grenzen weer openstellen voor toeristen. De Europese Unie riep daarnaast op tot een internationaal onderzoek naar de noodlanding van een Ryanair-vliegtuig in Minsk, waar een tegenstander van de Wit-Russische regering werd gearresteerd. Door het incident stond de hele luchtvaartbranche extra in de aandacht. Maar dit leidde niet tot grote koersdalingen. Air France-KLM ging zelfs licht hoger de handel uit.

In Londen won Cineworld ruim 3 procent. Voor de Britse bioscoopketen lijkt het herstel van de coronacrisis te zijn ingezet. De Britse bioscopen gingen onlangs open na maanden dicht te zijn geweest en volgens de op één na grootste bioscoopketen ter wereld willen meer mensen dan verwacht weer naar de film. In de Verenigde Staten zijn ook bijna alle bioscopen weer open.

Bitcoin

De aandacht bleef ook uitgaan naar de bitcoin. De grootste cryptomunt ter wereld herstelde wat na de koersval in het weekeinde en was rond 38.000 dollar waard. De munt is flink in waarde gezakt sinds het recordniveau van bijna 65.000 dollar half april door de vrees voor strengere regelgeving en de zorgen over het hoge energieverbruik van bitcoin.

De euro klom tot 1,2210 dollar, van 1,2186 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,8 procent duurder op 65,38 dollar. Brentolie steeg 2,5 procent in prijs tot 68,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FT: Bank of America krijgt boete van 1,2 miljard dollar in VS

NEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.

5 uur geleden
OpenAI ontdekt opnameapparatuur in kantoor, medewerker opgepakt

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.

5 uur geleden
Apple licht hoger op Wall Street na onthulling slimme apparaten

NEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.

5 uur geleden
Topvrouw AH: systemen rondom winkelvoorraad als eerste opgestart

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.

8 uur geleden
Datingapp Bumble wordt overgenomen en verdwijnt van de beurs

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.

9 uur geleden
Onderzoek bij AH loopt nog, supermarkt wijst op phishing-gevaar

ZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."

10 uur geleden
AEX sluit lager door chipverliezen, Ahold krabbelt iets op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.

10 uur geleden