Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijf achter Luxaflex grote winnaar op rustige beursdag

Bedrijf achter Luxaflex grote winnaar op rustige beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Hunter Douglas, het bedrijf achter het bekende raambekledingsproduct Luxaflex, werd maandag ruim een vijfde meer waard op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op het bericht dat topman en president-commissaris Ralph Sonnenberg zijn overnamebod op het bedrijf heeft verhoogd. Verder was het een rustige handelssessie. Veel bedrijven waren dicht vanwege tweede pinksterdag. Ook hadden beleggers in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, Denemarken en Noorwegen een vrije dag.

Hunter Douglas sloot meer dan 21 procent hoger op ruim 83 euro. Daarmee ging de koers van het aandeel voorbij de door Sonnenberg verhoogde biedprijs. Die bedraagt nu 82 euro per aandeel. Eerder bood hij nog 64 euro per aandeel, maar er was kritiek van aandeelhouders dat die prijs veel te laag zou zijn. Sonnenberg heeft via zijn investeringsmaatschappij Bergson Beheer al 83 procent van de stukken in handen. Beleggers lijken erop te speculeren dat de topman zijn bod later misschien nog een keer moet verhogen om het bedrijf in zijn geheel in handen te krijgen.

De belangrijkste beursgraadmeters in Europa eindigden in de plus. De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,5 procent hoger op 710,46 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1056,74 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Londen klommen tot 0,5 procent.

Ryanair

Ryanair daalde verder licht in waarde in Dublin. Volgens topman Michael O'Leary van de Ierse prijsvechter stijgt het aantal boekingen fors nu steeds meer landen hun grenzen weer openstellen voor toeristen. De Europese Unie riep daarnaast op tot een internationaal onderzoek naar de noodlanding van een Ryanair-vliegtuig in Minsk, waar een tegenstander van de Wit-Russische regering werd gearresteerd. Door het incident stond de hele luchtvaartbranche extra in de aandacht. Maar dit leidde niet tot grote koersdalingen. Air France-KLM ging zelfs licht hoger de handel uit.

In Londen won Cineworld ruim 3 procent. Voor de Britse bioscoopketen lijkt het herstel van de coronacrisis te zijn ingezet. De Britse bioscopen gingen onlangs open na maanden dicht te zijn geweest en volgens de op één na grootste bioscoopketen ter wereld willen meer mensen dan verwacht weer naar de film. In de Verenigde Staten zijn ook bijna alle bioscopen weer open.

Bitcoin

De aandacht bleef ook uitgaan naar de bitcoin. De grootste cryptomunt ter wereld herstelde wat na de koersval in het weekeinde en was rond 38.000 dollar waard. De munt is flink in waarde gezakt sinds het recordniveau van bijna 65.000 dollar half april door de vrees voor strengere regelgeving en de zorgen over het hoge energieverbruik van bitcoin.

De euro klom tot 1,2210 dollar, van 1,2186 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,8 procent duurder op 65,38 dollar. Brentolie steeg 2,5 procent in prijs tot 68,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Air Canada schort plannen voor hervatting vluchten op

MONTREAL (ANP/AFP) - Air Canada heeft zijn plan voor de hervatting van vluchten opgeschort, meldt de luchtvaartmaatschappij. Aanleiding voor het besluit is dat de Canadese vakbond voor overheidspersoneel zijn leden had opgedragen niet te luisteren naar de instructies van de Canadese overheid om de staking te beëindigen en weer aan het werk te gaan.

5 uur geleden
Israëlische economie krimpt door oorlog met Iran

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het afgelopen kwartaal onverwacht gekrompen, vooral doordat de twaalfdaagse oorlog met Iran in juni het bedrijfsleven vrijwel volledig tot stilstand bracht.

9 uur geleden
Air Canada beëindigt staking na ingrijpen Canadese overheid

MONTREAL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air Canada hervat zijn vluchten later op de dag, na aanwijzing van de Canadese overheid om een staking te beëindigen. Alle stakende cabinebemanningsleden moeten uiterlijk om 20.00 uur Nederlandse tijd het werk hervatten.

13 uur geleden
Brussel wil dat huishoudens hun spaargeld gaan beleggen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Brussel is van plan om biljoenen euro's aan spaargeld van Europese huishoudens vrij te maken door mensen te stimuleren om te beleggen in aandelen. De Europese Unie ziet daarbij Zweden als voorbeeld.

15 uur geleden
Air Canada schrapt opnieuw vluchten door staking cabinepersoneel

MONTREAL (ANP/AFP) - Door een driedaagse staking van het cabinepersoneel van Air Canada worden ook zondag veel vluchten van de Canadese luchtvaartmaatschappij geannuleerd. Hierdoor gaan ook enkele vluchten tussen Schiphol en de Canadese steden Montreal en Toronto niet door, blijkt uit vluchtinformatie van Schiphol.

16 uur geleden
Onderzoek in VS naar 'sensuele' gesprekken Meta-bots met kinderen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een senator in de Verenigde Staten heeft een onderzoek aangekondigd naar chatbots van Meta, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp. Hij wil opheldering over gesprekken tussen kinderen en chatbots die werken met geavanceerde kunstmatige intelligentie. Meta zou zijn AI-chatbots expliciet hebben toegestaan om "romantische of sensuele" gesprekken te voeren met kinderen, berichtte persbureau Reuters deze week.

1 dag geleden
Cabinepersoneel Air Canada staakt, 700 vluchten geschrapt

MONTREAL (ANP/AFP) - Stewards en stewardessen van de Canadese luchtvaartmaatschappij Air Canada zijn in staking gegaan naar aanleiding van een geschil over hun loon. Het gaat om 10.000 werknemers die volgens de vakbond Canadian Union of Public Employees (CUPE) hogere lonen willen en ook betaling voor werk buiten de cabine, zoals bij het in- of uitchecken van passagiers. De staking duurt naar verwachting 72 uur.

1 dag geleden