Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijf achter gekantelde maanlander onderuit op Wall Street

Bedrijf achter gekantelde maanlander onderuit op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Intuitive Machines raakte maandag ruim een kwart aan beurswaarde kwijt op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse bedrijf zag zijn maanlander Odysseus bij de landing op het maanoppervlak kantelen. Wel kan het bedrijf communiceren met de maanlander. Odysseus landde eind vorige week als eerste commerciële lander ooit op de maan. Ook was het de eerste Amerikaanse maanlanding sinds 1972.

Beleggers deden het verder rustig aan na de sterke opmars van vorige week, die werd veroorzaakt door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI). Zo lieten vooral tech- en chipbedrijven afgelopen week flinke koerswinsten zien dankzij de beter dan verwachte resultaten van AI-chipbedrijf Nvidia.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 39.149 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 5095 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,3 procent tot 16.038 punten. De Dow en de S&P 500 sloten vrijdag op nieuwe recordstanden.

Federal Reserve

Verder wordt uitgekeken naar het favoriete inflatiecijfer van de Amerikaanse Federal Reserve dat later in de week naar buiten komt. Dat cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Fed. Warenhuisketen Macy's, doe-het-zelfconcern Lowe's en elektronicaketen Best Buy komen daarnaast deze week met resultaten. Die geven mogelijk meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.

Ook waarschuwde de Democratische fractievoorzitter in de Senaat, Chuck Schumer, dat de inspanningen van het Congres om een uitgavenpakket samen te stellen afgelopen weekend tekortschoten. Bij het uitblijven van een akkoord dreigen de VS volgens Schumer vanaf 2 maart opnieuw geconfronteerd te worden met een "schadelijke en onnodige shutdown van de overheid".

Nvidia

Nvidia steeg 1,8 procent. De belangrijkste speler op AI-gebied zag de beurswaarde vrijdag al voor het eerst stijgen tot boven de 2 biljoen dollar.

Moderna zakte 4,1 procent. De Britse bank HSBC verlaagde het advies voor de maker van een coronavaccin naar verkopen.

Ford

Ford steeg 0,1 procent. De autofabrikant heeft de levering van zijn elektrische pick-uptruck F-150 Lightning stopgezet om een onbekend probleem met de voertuigen. Enkele weken geleden meldde Ford al de productie van datzelfde model af te schalen in de VS door afnemende verkopen.

De euro was 1,0850 dollar waard, tegen 1,0826 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 76,45 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 81,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

4 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

5 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

5 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

9 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

10 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

10 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

11 uur geleden