Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijf achter Batavus stelt met schuldendeal toekomst veilig

Bedrijf achter Batavus stelt met schuldendeal toekomst veilig

HEERENVEEN (ANP) - Fietsconcern Accell, bekend van merken als Batavus, Koga en Babboe, heeft een akkoord gesloten met aandeelhouders, banken en financiers over het kwijtschelden van schulden. Gemiddeld strepen zij 40 procent van de schulden weg van het bedrijf dat na de coronapandemie in de problemen kwam.

Dankzij het akkoord daalt de schuldenberg in het eerste kwartaal van volgend jaar naar ongeveer 800 miljoen euro, tegenover 1,4 miljard euro nu. De leningen lopen ook pas later af, namelijk in 2030. Aandeelhouders, banken en andere financiers verstrekken daarnaast 235 miljoen euro aan nieuw krediet.

Bij topman Tjeerd Jegen overheerst opluchting dat belangrijke betrokkenen vertrouwen hebben in het bedrijf. "Hier spreekt een tevreden CEO", zegt hij. "Dat wij in staat zijn geweest schuldeisers 40 procent af te laten schrijven, is een redelijk mooie uitkomst."

Terugroepactie

Tijdens de coronapandemie steeg de vraag naar fietsen en plaatsten veel fietsbedrijven extra orders, maar door logistieke problemen wereldwijd was het lastig om op tijd aan de juiste spullen te komen. Toen de behoefte aan nieuwe fietsen na de pandemie weer op een normaal niveau kwam, zat Accell net als andere fietsbedrijven met grote onverkochte voorraden die zwaar op de financiën drukten.

Daar kwam een kostbare terugroepactie van 22.000 bakfietsen van Babboe bovenop omdat ze te onveilig bleken, wat naar verwachting 50 miljoen euro kost. Jegen gaat ervan uit dat voor het einde van dit jaar "de overgrote meerderheid" van de gedupeerde klanten een vervangende of geïnspecteerde bakfiets heeft.

Kortingen

De grote aandeelhouders van Accell, het Amerikaanse KKR en de Nederlandse investeerder Teslin, verstrekten in die periode het bedrijf leningen om door te kunnen blijven gaan. Accell zelf greep tegelijkertijd in om kosten te verlagen. Zo verplaatste het bedrijf een deel van de productie in Heerenveen naar Hongarije en Turkije en schrapte tientallen banen in Nederland. Nieuwe reorganisaties zijn nu niet aan de orde, zegt Jegen.

Accell zegt dat de problemen met te grote voorraden bijna zijn verholpen. Vooral in Duitsland, de belangrijkste markt, is nog veel voorraad en Jegen verwacht dat dit volgend jaar weer op normaal niveau is. Vooralsnog lijdt Accell verlies door veel fietsen met kortingen te moeten verkopen, maar vanaf 2026 verwacht Jegen dat de winstgevendheid toeneemt.

Meer uit Financieel

Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

5 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

8 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

8 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

10 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

10 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 dag geleden